blank

Mänguautomaadid on kasiinodes kaugelt kõige populaarsemad mängud. Tänapäeval on nad kasiinodes olulisel kohal, nii veebis kui ka maapealsetes kasiinodes. Ja ei ole isegi oluline, kas see on mõni internetis tegutsev Eesti kasiino, või Las Vegase kasiino, slotimängud toovad kasiinodele sisse kõige suurema kasumi.

See pole aga alati nii olnud. Kasiinod tutvustasid esmalt mänguautomaate, et pakkuda mängijatele kõigest tavapärastele hasartmängudele veidi vaheldust.

Charles Fey San Franciscost ehitas esimese kolme rullikuga mänguautomaadi 1887. aastal. Rullikutel oli siis kokku viis sümbolit ja see mänguautomaat osutus väga edukaks, kuna Fey tegi kõvasti tööd, et hoida mänguautomaatide nõudluse ja pakkumise majanduslik pool hästi tasakaalus.

Mänguautomaatide populaarsuse põhjused

Mis siis kasiino külastajat mänguautomaatide juurde tõmbab? Esiteks on selleks mängimise lihtsus. Teine eelis on iga mängu toimumise lühike ajavahemik, sest iga keerutus võtab väga lühikese aja. Kolmas eelis on see, et mängijatelt ei nõua mänguautomaatide mängimine mingeid erilisi oskusi ega teadmisi, vaid lihtsalt panuse tegemise oskust. Seejuures on iga üksik panus soovi korral ka suhteliselt väike.

Mänguautomaatide tehnoloogiline areng

Kui varased mänguautomaadid kasutasid mehaanilist disaini, siis tänapäevaste mänguautomaatide töö põhineb arvutikiipidel. Kuid olenemata tööpõhimõttest pole elementaarsed mängureeglid muutunud, ainult tehnoloogia on erinev. Tehnoloogia areng on aidanud kaasa mängu kasvavale populaarsusele. Algusaegadest kuni tänaseni on slotikatega mängimise peamine eesmärk olnud masinast raha võita.

Varasemalt sisestas mängija slotimängu mängimiseks mündi ja aktiveeris masina, tõmmates hooba. Viimaste masinate puhul vajutab mängija puuteekraanil vastavat sümbolit. Kang või sümbol paneb rullikud liikuma. Tulemuse määrab rullikutele ja kaasaegsete masinate puhul ekraanile kuvatud sümbolite järjestus.

Mänguautomaat loob illusiooni, et oskusi on vaja, aga tegelikult on see lihtsalt õnnemäng. Kui maksereal olevad sümbolid kattuvad, siis mängija võidab. Kui ei kattu, kaotab mängija panuse.

Slotimängude erinevad variatsioonid

Kuigi slotimängu üldpõhimõte jääb samaks, on mängul mitmeid variatsioone. Videopokker on üks mänguautomaatide variantidest, mis on tänapäeval ülipopulaarne. See põhineb pokkeril ja mängu eesmärk on, et ekraanile ilmuks sümbolite komplekt, mis vastab võitvale pokkeri käele. See mäng muutunud mängijate seas väga populaarseks kogu maailmas.

Videopokkeris alustab mängija mängu, sisestades mündi masinasse ja vajutades kaartide jagamise nupule. See võimaldab tal esimesed viis kaarti ekraanile kuvada. Mängija võib osad need kaardid alles jätta ja osad ära visata ning virtuaalsest kaardipakist loobutud kaartide asemele uued võtta. Peale seda hindab mänguautomaat jaotust ja mängija saab võidutabeli alusel väljamakse.

Teine mänguautomaatide variant on progressiivne mänguautomaat. Progressiivne slotikas on sisuliselt mänguautomaatide komplekt, mis on omavahel võrgu kaudu ühendatud. Peavõit kasvab, kuna rohkem inimesi liitub mänguga ühendatud arvutite kaudu ja võidukombinatsiooni saanud inimene võidab jackpoti. Nende mänguautomaatide jackpot on tavaliselt ülisuur, kuna igas masinas mängitavast rahast läheb protsent auhinnafondi.

Kuigi progressiivsetes mänguautomaatides on peavõit suur, on väljamaksete protsent tavaliselt madalam kui teistes mänguautomaatides, kuna masinate mitmes erinevas asukohas hoidmine lisab täiendavaid kulusid.

Samuti on olemas slotimänge, mis pakuvad boonuseid teatud kombinatsioonide eest või võimaldavad mängijatel kvalifitseeruda võidu korral suurtele panustele. Laialdane juurdepääs internetile tähendab ka arvutipõhiste mänguautomaatide arvu kiiret kasvu. Need võimaldavad mängijatel mängida mugavalt kodus, ilma ise kasiinosse või mängusaali minemata.

Mänguautomaat on oma tagasihoidlikust algusest tänaseks juba väga kaugele jõudnud ja areng jätkub mitmel erineval moel ka edasi, pakkudes samas mängijatele tõelist lõbutsemise võimalust.

Eelmine postitusKohtla-Järve HC Everest krooniti Eesti naiste jäähokimeistriks
Järgmine postitusKergejõustiku Euroopa sisemeistrivõistlustele sõidab viieliikmeline Eesti koondis

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.