Taavi Tšernjavski võitis mitmevõistluse karikavõistlused ja jõudis 8000 punkti klubisse

0
233

Mitmevõistluse karikavõistlustel Rakvere püstitas Taavi Tšernjavski kümnevõistluses uue isikliku rekordi ning tõusis maailma hooaja edetabeli üldliidriks.

Kaheksa tuhande punkti meeste klubiga liitunud Art Arvisto õpilane parandas oma varasemat, kaks aastat tagasi Itaalias Firenzes tehtud rekordit 213 punktiga.

Avapäeval kogus Tšernjavski 4141 punkti. 100 meetri jooksus sai ta kirja aja 10.98, kaugust hüppas ta 7.22, kuulitõukes viis isikliku tippmargi 15.13 meetrini, kõrgust hüppas 1.96 ning 400 meetrit läbis ajaga 49.35.

Teisel võistluspäeval läbis Tšernjavski 110 m tõkkeid ajaga 14.69, heitis ketast 46.16 m, hüppas teivast 4.80, viskas oda 59.86 meetrit ning läbis 1500 m ajaga 4:39.76.

Tšernjavski on 17. Eesti kümnevõistleja, kes kogunud 8000 või enam punkti. Ta tõusis 15. kohale, Margus Kaseru (8077) ette ja Karel Tilga (8101) järele.

Teise koha sai Risto Lillemets, kelle kontole kogunes lõpuks 6384 silma. Kolmanda koha saavutas lätlane Niks Samauskis 6343 silmaga.

ekjl.ee

Eelmine postitusEesti meistrivõistlused toimuvad 3.-6. augustini eriprogrammi alusel
Järgmine postitusDiscgolf: Toimus Ida-Virumaa nädalamängu Kuremäe etapp