Tallinna Flora tõstis rekordpubliku ees enda kaheksanda Superkarika

0
7

Tänavusele naiste jalgpallihooajale anti avapauk Sportland Arenal, kus Superkarikafinaalis läksid vastamisi Tallinna FC Flora ja Saku Sporting. Kohtumises teenis 5:0 (2:0) võidu ja oma kaheksanda Superkarika võidutiitli Flora naiskond.

Flora asus kohtumist kiiresti juhtima, kui nurgalöögi järel tsenderdas Lisette Tammik palli värava ette, kust Anastasia Ivanova resultatiivsust näitas. Naiskonna teise tabamuse eest kandis 39. minutil hoolt Kristina Teern, kes palli oskuslikult latipõrkest väravavõrku saatis. Flora naiskonna 2:0 eduseisus läksid naiskonnad ka vaheajale.

Kohe teise poolaja alguses kasvas Flora edu veelgi: 47. minutil lõi oma teise tabamuse Ivanova. Ivanova vormistas kübaratriki 59. minutil, kui Teerni tsenderduse järel lahendas ta endale tekkinud võimaluse sajaprotsendiliselt ära. Flora viienda ja enda neljanda tabamuse sai Ivanova kirja kohtumise teisel üleminutil: Tammik leidis kaitseliini vahelt Ivanova ning viimane saatis palli väravavahi alt võrku. Viieväravalise võiduga kindlustas Flora naiskond endale klubi ajaloo kaheksanda Superkarika tiitli.

Tänast kohtumist jälgis tribüünil 514 inimest, mis tähistab naiste Superkarikafinaali rekordpublikut. Senine rekord pärines 2022. aastal toimunud finaalist, mil pealtvaatajaid oli staadionil 247.

Naiste Meistriliiga alustab juba sel reedel, 29. märtsil. Omavahel on esimeses voorus vastamisi Viimsi JK ja JK Tallinna Kalev, Saku Sporting ja JK Tabasalu, Tallinna FC Flora ja Tallinna FC Ararat ning Tartu JK Tammeka ja Põlva FC Lootos.

Pildil Superkarika võitnud Tallinna Flora naiskond. Foto: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Eelmine postitusEesti noorte- ja juunioride koondised saavutasid avapäeval 27 medalit millest kaheksa olid kuldsed
Järgmine postitusNaiste jäähoki maailmameistrivõistlused. III divisjoni B-grupp. Kohtla – Järve. Eesti – BIH.