Miks on parem treenida õues?

Tehnika arenedes ja kontorist töötamise võimalusega jääb tänapäeva inimesel aina vähemaks põhjust väljas käimiseks. Sporti seostame jõusaalide, basseinide, sisespordiväljakutega.

Proovi välja arvutada, kui palju aega päevas väljas veedad. Muidugi lubavad vähesed inimesed elukutse järgi linnulaulu all töötada. Sport on aga vabatahtlik tegevus ja igaüks võib kasvõi vahelduseks valida, kas umbse jõusaali asemel jookseb pargis. Kui teil on oma privaatne terass, ei tohiks unustada ka puhkamist pärast treeningut. Korralikuks treenimiseks ja lõõgastumiseks peaksite oma õue korralikult varustama. Leia endale sobiva päikesevari terrassile kui ka sobiva spordivarustuse. Lisaks on välisspordil palju eeliseid:

Hapniku taseme tõus veres

Hapniku tähtsust inimesele on raske üle hinnata. Hapnik aktiveerib vaimset jõudlust, parandab siseorganite koordinatsiooni, parandab immuunsust, soodustab kaalulangust. Regulaarne hapnikutarbimise suurenemine koos kehalise aktiivsusega viib rasvade aktiivse lagunemiseni.

Huvitav! Kõik siseruumides toimuvad professionaalsed kergejõustiku jõudlused on aeglasemad kui välistingimustes. Ükski profisportlane ei jookse staadionil ja siseruumides ühtemoodi. See on otseselt seotud võistluste ajal saadud hapniku hulgaga. Siit leiate lisateavet spordistatistika kohta, samuti saate terviseametist rohkem teavet spordivigastuste kohta.

Suurem treeningute efektiivsus

Jõusaalis jooksulindil jooksmine ei ole sama, mis pargis jooksmine. Simulaatori abil jooksmine erineb klassikalisest jooksmisest selle poolest, et rajal praktiliselt puudub korralik torso surumine jalgadega. See on tingitud asjaolust, et simulaator võtab teie keha surumise funktsiooni ja peate lihtsalt oma jalad ümber korraldama.

Lisaks tähendab välitreening vabadust ja marsruudi valikut oma äranägemise järgi. Seega on psühholoogilise mahalaadimise jaoks eelistatav treenida tänaval.

Kust ja kuidas leida koht, kus treenida?

Oletame, et otsustate hakata õues treenima. Tekib küsimus: kus on parim koht selle läbiviimiseks?

Selge see, et liikumine peaks olema mugav, keegi ei tohiks sind segada, tore oleks ka mingisuguseid treeningabilisi – näiteks kangid, põiklatid ja pingid.

Parimad kohad linnas sportimiseks:

Õues

Tervislike eluviiside populariseerimine on positiivselt mõjutanud hästivarustatud spordiväljakute arvu linnaosade hoovides. Võib-olla on see tänaval treenimiseks lihtsaim variant. Peaaegu igast hoovist leiab latte, horisontaallatte, põiklatte ja pinke. Tuletame meelde, et kui teil on veel enda terass olemas, soovitame teile pärast trenni teha ka väikese pausi päevitustool lamamisel.

Mänguväljak, pargid ja väljakud

Mugavam valik neile, kes armastavad jooksmist, kepikõnni või rattasõitu. Siin saab joosta riste, samuti sooritada harjutusi pinkide või puude abil.

Paljud populaarsed jooksusurkonnad harjutavad jooksmist parkides ja linna veepiiridel. Siin saad liituda spordiringkonnaga ja leida mõttekaaslasi.

Metsad ja põllud

See valik on peaaegu identne parkidega, kuid selle eeliseks on see, et puhkajaid pole palju.

Krossijooksu põhjustab kõrguste vahe, mis annab kehale suure funktsionaalse koormuse.

Hapniku hulk nendes kohtades väljaspool linna ületab oluliselt hapniku kogust linnaparkides.

Kaval plaan

Tehke kvaliteetne (st tähelepanelik, läbimõeldud, kiirustamata) soojendus: 10-12 minutit kerget jooksmist.

Võtke venitamiseks vähemalt 6-8 minutit, lihased ja sidemed peaksid olema valmis ka väikesteks koormusteks.

No siis avaneb oma raskusega funktsionaalseks treeninguks tõeline haare. Kasutage ära kogu varustus, mis teie tähelepanu köidab (talad, põiklatt – see, mis teie hoovis on rikkalik).

Kuidas treeningut lõpetada

Treening on kõige parem lõpetada kerge jooksu ja lihaste venitusega. Venitamist saab teha kangide peal.

Tänavatrennilt naastes on soovitatav juua väike kogus toasooja vett või sooja teed – see soojendab teie hingamisteid.

Ärge kartke proovida uusi asju ja katsetada asju, mis on teie tervisele kasulikud. Loodame, et meie soovitused inspireerivad teid vallutama uusi sporditippe.

 

Eelmine postitusRanet Kaljola piirdus MM-il ühe matšiga
Järgmine postitusAnastassia Olewicz saavutas Euroopa meistrivõistlustel 7. koha!

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.