Tapa sai meistriliigas võidu Raasiku/Mistra üle

0
315

Käsipalli meeste meistriliigas peeti Aruküla spordihoones kolmapäeva õhtul üks vahelejäänud kohtumine, kus SK Tapa/N.R. Energy kirjutas tabelisse teise võidu, alistades Raasiku/Mistra 31:22 (12:6). Kõrgliiga uustulnuk pole nelja mänguga veel punktiarvet avanud.

Tapalased kaotasid nädalavahetusel kaks kohtumist võõrsil, jäädes alla nii Balti kui ka meistriliiga arvestusse läinud mängudes Kehras ja Viljandis. Kolmandat võõrsilmängu järjest alustati teravalt – Vahur Oolupi kaks väravat ning Rail Ageni ja Artur Morgensoni tabamused viisid külalised 4:0 juhtima.

Läks aega peaaegu seitse minutit, enne kui Kert Liinat kodumeeskonna poolel tabloolt nulli pühkis, kuid 14. minutil oli Tapa 7:2 ees. Vahepeal jäid mõlemad meeskonnad rünnakul hätta, pallid lendasid kas mööda või väravaraamide pihta ning oma panuse andsid ka väravavahid Kristian Käbi ja Mikola Naum.

Tapa aktiivne kaitse oli siiski peamine, mis raasikulastele peavalu valmistas. Vähemuseski mängides suutsid külalised vastaseid kolm rünnakut järjest väravata hoida. Ei aidanud Raasikut ka tõsiasi, et neljast karistusviskest realiseeriti avapoolajal vaid üks. 26. minutil viis Martin Adamson Tapa juba 12:4 ette.

Antti Rogenbaumi ja Patrick Padjuse väravate abil läksid meeskonnad puhkepausile 12:6 seisul. Tapal tuli teisel poolajal Naumi asemel väravapostide vahele 16-aastane Madis Valk, kes alustas ka tõrjega, kuid just rünnakul ei tahtnud tapalastel miski õnnestuda. Taavi Tibar ja Liinat vähendasid vahe neljale väravale.

Siis võttis Tapal skoorimisvastutuse mängujuht Marten Saar ning uuesti saadi turvalisemalt eest. Kohtumine muutus vägagi lahtiseks – sama arv väravaid, mis esimesel pooltunnil, visati nüüd juba esimese 16 minutiga, kui Aleksander Oganezov tegi seisuks 22:14.

Mõlemad meeskonnad andsid mänguaega kõigile palluritele ja Raasiku/Mistra juhendaja Jüri Lepp saatis platsile ka 16-aastase Arno Vare, kes Aruküla SK kasvandikuna sai nii meistriliigadebüüdi teha kodusaalis.

Lähemale kui kuus väravat Tapa vastaseid ei lubanud ning lõpuvile kõlades saadi 31:22 võit. Ageni viskas seitse, Oolup kuus ja Saar viis väravat, kaotajate poolel tabas Liinat viis, Martin Nerut neli ja Tibar kolm korda.

Järgmised mängud meistriliigas:

21.10.  19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Raasiku/Mistra
29.10.  19:00  Tallinn – Viljandi HC

Pressiteade

Pildil: Vahur Oolup, Rail Ageni ja Marten Saar – kolme peale visati täna Tapa kasuks 18 väravat. (Foto: Helin Potter/arhiiv).

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.