Tartu Maastikumaraton viib uutele radadele Eesti kiireimad jooksjad

0
11

41. Tartu Maastikumaratoni kõik neli distantsi saavad esmakordselt stardi Elvast, Tartumaa Tervisespordikeskusest. Jooksjate mõõduvõtt toimub peamiselt 42, 21 ja 10 km distantsidel, kuid 5 km rajal selgitatakse välja parimad noored.

Maastikumaratoni põhidistantsil ehk 21 km rajal on peamised medalipretendendid eelmisel aastal teisena lõpetanud Rauno Laumets ning kolmandana finisheerunud Bert Tippi. Ülari Kais, kes võitis eelmisel aastal maratonidistantsil, pakub sel aastal meestele konkurentsi hoopis poolmaratonil. Naistest on peafavoriit eelmisel aastal võidutsenud Kaisa Kukk.

42 km rajal võistlevad poodiumikohtade nimel eelmisel aastal teisena finisheerunud Revo Lumpre ning kolmandana lõpetanud Sander Linnus. Naistest on kohal Laidy Proosväli, Blanca Punt ning Kätlin Aasmaa.

Tartu Maastikumaratoni programm algab reede õhtul Heateo jooksuga, kus koostöös TÜ Kliinikumi Lastefondiga kogutakse annetusi Duchenne’i lihasdüstroofiat põdeva 11-aastase Kevini jaoks. 4,5 km pikkuse distantsi saab läbida kõndides või joostes. Osalustasu kogutakse annetusena, mis on minimaalselt 8 eurot, kuid võimalik on teha ka lisaannetus.

Laupäeval, 13. mail, toimuvad Tartus Tähtvere spordipargis lastejooksud, kus vastavalt vanusele joostakse 400 m – 2 km. Ka pühapäeval, 14. mail, toimuvad lastejooksud – Elvas, Tartumaa tervisespordikeskuses. Valida saab 500 m ning 1 km vahel. Oluline on laps Tartu Maratoni veebilehel eelregistreerida, osalemistasu on 3 eurot.

Pühapäevastele põhidistantsidele (42, 21, 10 ja 5 km) on end praeguseks registreerinud pea 2400 jooksjat ja kõndijat. Nii 42 kui ka 21 km start ja finiš on Elvas. Lisaks on valikus Elva metsade vahel kulgevad 10 ja 5 km rajad. Kolmele lühemale distantsile on oodatud ka (kepi)kõndijad.

Foto 40. Tartu Maastikumaratoni poolmaratoni stardist manuses. Autor: Adam Illingworth.

Eelmine postitusMaikuu viimane nädalavahetus toob profiratturid Eestimaa teedele
Järgmine postitusTartu Maastikumaratoni võitis Roman Fosti

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.