Tartu Rattamaratoni võitis esmakordselt Alo Jakin

0
160

Täna sõidetud 23. Tartu Rattamaratoni võitis endine profirattur Alo Jakin (89 km, aeg 02:33:56). Talle järgnesid Maris Bogdanovics (LAT) (+00.01) ja Peeter Tarvis (+00.01).

Tänavune Tartu Rattamaraton toimus päikeselise ilma ning heade rajaoludega, mis tähendas, et võitjad finišeerusid võrreldes eelmise aastaga lausa 18 minutit ja 12 sekundit kiiremini. Liidrite heitluses hakkasid olulised sündmused pihta alates Puka teeninduspunktist (36,5km), kui eest said ära seitse meest: Maris Bogdanovics (LAT), Madis Mihkels, Alo Jakin, Gleb Karpenko (M20 – 1), Andzs Flaksis (LAT), Peeter Tarvis ning Gert Kivistik.

Pärast Palu teeninduspunkti (66,3km) jäid Gleb Karpenko ning Madis Mihkels peagrupist minuti ja 10 sekundiga maha, kuid peapundiga liitus Martin Loo.

Finišiheitluses selgitati võitja viie mehe seast ning elu esimese Tartu Rattamaratoni võidu võttis endine profirattur Alo Jakin. Teise koha sai lätlane Maris Bogdanovics ning kolmanda Tartu Rattamaratoni 2015. aasta võitja Peeter Tarvis.

“Sõit oli algusest peale tegelikult raske, eriti raja keskmine osa ja mudased kohad. Üritasin ees olla ja õnneks oli rada kiire, mis mulle sobis, ja võit tuli ikkagi ära,“ võttis tänase päeva kiireim mees võistluse kokku.

Naiste konkurentsis saavutas oma kolmanda Tartu Rattamaratoni võidu Janelle Uibokand (esimese võidu sai ta 2014. aastal). Uibokand edestas rohkem kui seitsme minutiga Greete Steinburgi (+7.14) ja Ernesta Tubytet (LTU) (+7.15).

„Sõit oli raske, sest sain ainult esimesed 10 km sõita suurema pundiga. Siis jätkasin sõitu umbes kümnepealises seltskonnas ja alles pärast Palu teeninduspunkti sain jälle suuremasse gruppi,“ selgitas sõidu kulgu Tartu Rattamaratoni kiireim naine Uibokand.

Kõigi 23. Tartu Rattamaratoni tulemustega on võimalik tutvuda SIIN.

Tänasele kolmele distantsile (89, 40 ja 21 km) pani end esialgsetel andmetel kirja 3210 ratturit.

Järgmine võistlus Tartu Maratoni Kuubiku sarjas on 9. Tartu Linnamaraton, mis toimub 3. oktoobril.