Tartu Rattamaratonil on oodata intrigeerivat Eesti-Läti duelli, sõitma tuleb taas ka president Kersti Kaljulaid

0
163

Sel pühapäeval, 20. septembril, toimub järjekorras 23. Tartu Rattamaraton. Kohale on oodata eelmiste aastate paremikku ning 89 km distantsil on stardinimekirjas ka president Kersti Kaljulaid.

Stardijoonel on eelmise aasta esikolmik: Gert Jõeäär (võitja), Peeter Pruus (2. koht) ning Josten Vaidem (3. koht). Lisaks on kohal Tartu Rattamaratonil mitmeid poodiumikohti noppinud Caspar Austa ning mitmekordne Eesti meister maastikurattakrossis – Martin Loo. Tuntud maastikuratturitele on konkurentsi pakkumas ka tugevad maanteemehed Alo Jakin, Gert Kivistik ja veel juunioride klassis pedalleeriv Madis Mihkels. Eestlastele on tugevaks vastaseks lätlane, kahekordne Tartu Rattamaratoni võitja Andzs Flaksis, kes on lubanud starti tulla olenemata Eesti külastamisele järgnevast karantiininõudest.

Naistest on samuti kohal viimaste aastate paremik: Janelle Uibokand (2019. aasta võitja) ning varasemalt kahel korral võidutsenud Greete Steinburg. Tugevat Eesti-Läti vastasseisu on naistegi konkurentsis. Poodiumikohtade pärast hakkavad võistlema ka kahekordsed Tartu Rattamaratoni võitjad Lelde Ardava ning Katrina Jaunslaviete-Kipure. Eesti esinumbrid maastikurattakrosssis – Janika Lõiv ja Mari-Liis Mõttus valmistuvad Tšehhis toimuvaks maastikuratta MM-iks ning sellel aastal starti tulla ei saa.

Teiste seas on stardinimekirjas ka president Kersti Kaljulaid, kes on distantsiks valinud 89 kilomeetrit.

Päev enne põhisõite, 19. septembril, toimuvad lastesõidud Tartu Tähtvere Spordipargis. Valida saab hommikuse ja õhtuse vahetuse või virtuaalsõidu vahel (virtuaalsõit kestab 20. septembrini). Lastesõidule registreerimine toimub ainult iseteeninduskeskkonnas ja osalustasu on 3 eurot. Tähtvere Spordipargis kohapeal sel aastal registreerida ei saa!

Rohkem informatsiooni 23. Tartu Rattamaratoni kohta leiab SIIT

Foto 2019. aasta Tartu Rattamaratoni võitjast, Gert Jõeäärest, on manuses. Foto autor: Ardo Säks.

Liisa-Lotta Veiken
Turundus ja kommunikatsioon
MTÜ Klubi Tartu Maraton

Eelmine postitusIda-Virumaa korvpalliliiga: meeskonna esindajad ootavad kohtumist!
Järgmine postitusNarva Energiajooks sel aastal ei toimu

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.