Teise liiga koosseisu kuuluvad võistkonnad üheksast maakonnast

0
21

Eesti jalgpalli meistrivõistluste Teine liiga ühendab 2023. aastal üheksa Eesti maakonna meeskondi, kes võistlevad kahes piirkonnas.

Meeste meistrivõistluste tugevuselt neljandas liigas osaleb tänavu 28 meeskonda, kes võtavad üksteiselt mõõtu Põhja/Ida ja Lõuna/Lääne piirkonnas. Liiga piirkonnapõhisel komplekteerimisel on muuhulgas arvestatud sõidukilomeetrite, tippliigaklubide duubelmeeskondade võrdse arvu ja meeskondade varasema paiknemisega eri liigades ja tsoonides.

Kõige enam osaleb teises liigas Harjumaa meeskondi, keda on kokku 14. Nelja meeskonnaga on esindatud Pärnumaa, kolm meeskonda tegutseb Tartumaal ning kaks võistkonda tulevad Ida-Virumaalt. Ühe meeskonnaga on esindatud ka Hiiumaa, Jõgevamaa, Lääne-Virumaa, Raplamaa ja Võrumaa.

Teises liigas on uusi tulijaid lausa viis. Kolmandast liigast on saabuvaks hooajaks astme võrra kõrgemale tõusnud Pärnu JK Tervis, Pärnu JK Poseidon, Saku Sporting, Tallinna FC Ararat ja Tallinna FCI Levadia U19.

Teisest liigast tõusid möödunud hooaja tabeli põhjal Esiliiga B-sse JK Narva Trans U21 ja FC Kuressaare U21. Teise liiga Lõuna/Lääne piirkonna võitnud Paide Linnameeskond avaldas soovi võistelda tänavu astme võrra madalamal, oma kohast Teises liigas loobusid ka FCI Tallinn ja JK Sillamäe Kalev.

Esialgselt pidi meeste Teises liigas võistlema ka Esiliiga B-st langenud Nõmme Kalju FC U21, kes säilitas siiski oma koha seoses Tallinna JK Legion U21 loobumisega. Legioni duubelmeeskond võistleb tänavu meeste neljandas liigas.

Teise liiga piirkondade koosseisud:

Põhja/Ida piirkond: Rakvere JK Tarvas, Maardu Linnameeskond, Tartu JK Welco II, Jõgeva SK Noorus-96 , Võru FC Helios, Viimsi JK II, Jõhvi FC Phoenix ja Noova ÜM, FC Tallinn U21, Tartu FC Helios , Kohtla-Järve FC Järve, FA Tartu Kalev II , Lasnamäe FC Ajax , Tallinna FCI Levadia U19, Tallinna FC Ararat

Lõuna/Lääne piirkond: Raplamaa JK, Tallinna FC Flora U19, Pärnu JK Vaprus U21, Harju JK Laagri U21, FC Hiiumaa ja Läänemaa JK II ÜM, Vändra JK Vaprus, Saue JK, FC Nõmme United U21, JK Tabasalu U21, Keila JK, FC Kose, Pärnu JK Tervis, Pärnu JK Poseidon, Saku Sporting

EJLi pressiteenistus

Eelmine postitusJuhend EST Kahe Silla jooks
Järgmine postitusRahvusvahelisel mitmevõistlusel on stardis 16 riigi sportlased, Eesti esinumbrid on Uibo ja Lillemets

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.