Tennis: Viljandi GP-turniiri võitsid Sofia Chekhlystova ja Vladimir Ivanov

0
380

Chekhlystova ei kaotanud turniiril ühtki setti ja ta jätkas pühapäeval veenvalt, kui alistas Valeria Gorlatši (7) 6:0, 6:4 ja finaalis Lissi Kubre (2) 6:1, 6:2. Naiste seas lõi GP-etapp kaardid üsna segi enne kolme nädala pärast algavaid Eesti meistrivõistlusi.

Viljandi treener Ott Ahonen põhjendas Chekhlystova edu eelkõige stabiilsusega. “Ega ta nüüd teistest kuigivõrd paremini ei rünnanud, aga eksis vastastega võrreldes vähem ja tuli tugeva tuulega ka hästi toime,” ütles Ahonen. “Selge on see, et koroonaviiruse paus ei pruugi kõigile võrdselt mõjuda, mõnel läheb kauem aega, et võistlushooajaga harjuda. Ja siin oli koosseis nii tugev, et esimestest ringidest alates tuli kohe hakata mängima, aega sisseelamiseks ei antud.”

Meestest võttis peafavoriit Ivanov lõpuks oma, aga finaal ei tulnud kergelt, kui ta alistas Karl Kiur Saare (6) 2:6, 6:2, 6:2. Poolfinaalis oli Ivanov võitnud Morten Ritslaidi 6:1, 6:1 ja Saar Siim Troosti (4) 6:4, 2:6, 7:5. Tund hiljem mängisid finalistid juba ühel pool võrku ning Ivanov/Saar alistasid paarismängu finaalis Oskar Irdoja ja Ritslaidi 6:4, 6:3.

“Karl mängis alguses väga hästi, surus kõvasti ja tal tuli kõik välja,” põhjendas Ivanov, miks ta üksikmängu finaalis esimese seti kaotas. “Teises setis ma suutsin tempot tõsta ja siis ta hakkas rohkem eksima. Tal olid küll minuga võrreldes enne pikemad mängud ja võis olla lõpus väsinum, aga Karl ise ka tunnistas, et pigem ikka mina panin juurde, kui tema vajus ära.”

Ivanov lisas, et kuigi ta koroonaviiruse ajal sai tennist palju mängida, ei treeninud ta sealjuures iseennast. “Algul ma olin Anetti (Kontaveit – toim.) treeningupartner, siis aitasin Elena Malõginat. Aga iseenda jaoks sain kolme kuu jooksul võib-olla ainult neli-viis trenni teha. Seepärast olingi esimesel turniiril Tallinnas kehvem ning kaotasin Siim Troostile ja Kenneth Raismale. Viljandis olin juba palju enesekindlam,” ütles Ivanov.

Naiste paarismängu finaalis alistasid Saara Orav/Katriin Saar (1) Eesti mulluse meisterpaari Anet Angelika Koskel/Helena Narmont (2) 6:2, 6:1.

tennis.ee

Eelmine postitusOrienteerumine: Toimus O-neljapäevakute neljas etapp
Järgmine postitusPetank: Ida-Virumaa võitis EMSL Jõud meistrivõistlused

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.