Tipneri karikafinaali pääsesid Flora ja Trans

0
152

Laupäeval selgusid Evald Tipneri karikavõistlustel finalistid. Lõunases mängus tuli valitsev Eesti meister Tallinna FC Flora kahel korral välja kaotusseisust ja alistas Esiliiga võistkonna FC Elva, õhtul lunastas finaalipääsme karikakaitsja JK Narva Trans, kes mängis Kreenholmi staadionil üle JK Tallinna Kalevi.

Kell 13.00 Elva linnastaadionil avavile saanud FC Elva – FC Flora matš algas edukalt kodumeeskonna jaoks, sest juba 11. minutil viis Veiko Maidla Elva juhtima. Henri Välja suutis 28. minutil mänguseisu viigistada ning vaheajale mindi 1:1 viigiseisul.

Elva läks taas mängu juhtima 56. minutil, kui penalti realiseeris Martin Thomson. Neli minutit hiljem oli tablool viigiseis, kui täpne oli Mark Anders Lepik. Lepikul oli 13 minutit hiljem suurepärane võimalus Flora juhtima viia, kuid noorel ründajal ei õnnestunud penaltit realiseerida. Kolm minutit hiljem tuli Lepiku asemel platsile Rauno Alliku, kes viis Flora 81. minutil ka esimest korda juhtima ning kolm minutit hiljem tegi lõppskooriks 4:2 Martin Miller.

Narvas peetud teises kohtumises läks Trans Kalevi vastu matši juhtima juba 3. minutil Roman Nesterovski väravast. 49. minutil kahekordistas eduseisu Roman Sobtšenko ning kolm minutit hiljem viis Chinedu Geoffrey Transi juba kolme väravaga juhtima. Tristan Toomas Teeväli tõi 64. minutil Kalevi kahe värava kaugusele, kuid Geoffrey tegi 84. minutil lõppskooriks 4:1.

Evald Tipneri karikavõistluste finaal toimub 4. juulil A. Le Coq Arenal algusega kell 16.00.