U20 EM-i 3. päev: Pihela võitis kõrgushüppes hõbemedali!

0
33

U20 vanuseklassi Euroopa meistrivõistluste kolmandal päeval võitis Elisabeth Pihela kõrgushüppes hõbemedali.

Pihela ületas kõrgushüppe finaalis kõrguse 1.88 ning teenis sellega hõbemedali. Euroopa meistriks krooniti Angelina Topić tulemusega 1.90. Kahe aasta taguselt Tallinnas toimunud U20 EM-ilt oli Pihela auhinnakapis juba pronksmedal.

Kuulitõuke finaalis sai Andri Matrov seitsmenda koha. Tema parima katse tulemuseks mõõdeti 18.78.

Alar Reiljan tuli vasaraheite finaalis üheksandaks tulemusega 68.55.

Teivashüppe finaalvõistlusel sai Robert Kompus 12. koha tulemusega 4.80.

Odaviske eelvõistlusel püstitas Johanna Elisabeth Ader uue isikliku rekordi tulemusega 49.99 ning pääses kuuendana edasi finaali. Üheksandana pääses edasi Jane Roosimägi tulemusega 47.53. Finaal toimub homme õhtul kell 19:27.

Viktor Morozov sai kolmikhüppe kvalifikatsioonist kaheksandana edasi tulemusega 15.34. Finaal toimub neljapäeva õhtul kell 19:35.

Berit Saar sai kettaheite eelvõistlusel parimal katsel kirja tulemuse 47.96, mis viis ta 10. kohaga neljapäevasele finaalvõistlusele.

Kümnevõistluse avapäeva järel on eestlastest parimal kohal Jaroslav Sivuha, kes lõpetas päeva 19. kohal 3719 punktiga. Ta läbis 100 m ajaga 11.31, hüppas kaugust 6.92, tõukas kuuli 12.45, hüppas kõrgust 1.89 ning jooksis 400 m ajaga 50.50.

Valter Eric Viisel on avapäeva järel 24. kohal 3630 punktiga. Ta jooksis 100 m ajaga 11.62, hüppas kaugust 6.57, tõukas kuuli 13.15, hüppas kõrgust 1.95 ning läbis 400 m ajaga 51.32.

Harry Richard Jääger pidi vigastuse tõttu kümnevõistluse peale nelja ala kahjuks pooleli jätma.

Kaugushüppe kvalifikatsioonis sai Liisa-Maria Lusti esimesel katsel kirja tulemuse 6.08, kuid tagareie vigastuse tõttu pidi kahjuks võistlemise pooleli jätma.