Valitsev meister Serviti alustas hooaega võiduga

0
9

Täna sai alguse värske Eesti meeste meistriliiga hooaeg. Mesikäpas kohtusid eelmisel hooajal kullale tulnud Serviti ja HC Tallinn, kellel jäi eelmisel hooajal võiduarve sootuks avamata. Mängupilt oli mitmekülgne, ent teisel poolajal murenes matši must lammas Tallinn ning nõnda kujunes lõppresultaat 40:27 (22:17) Serviti kasuks.

Uuenenud meeskonnad tegid algust meistriliigaga

Serviti oli kodusaali seinte vahel kindel ning kasvatas eduseisu vaikselt, aga järjepidevalt hoogu. Tallinna tempo jäi aeglaseks ja Volodymyr Shcherbani sooritustest jäi väheks – 12. mänguminutiks oli skoor 11:6 võõrustajavõistkonnale. Sel hooajal Martin Noodla taktikepi järgi tegutsev pealinna meeskond püsis viis minutit kuival kuniks Shcherban taas värava kirja sai. Serviti ridades jaotusid väravad ühtlasemalt: 24 minuti jooksul olid kolm väravat visanud nii Henri Sillaste, Hendrik Varul, Alfred Timmo ja ka leegionär Stanislav Kholodiuk. Nii oli seisuks 18:13 ja esimesest poolajast oli jäänud mängida vaid loetud minutid. Mängu esimesele poolele pandi punkt numbritega 22:17. Teine poolaja algus jätkus samas rütmis. Tallinn sörkis viie-kuue värava kaugusel, pisteliselt ähvardades neljaväravalise vahemaaga. 40. minutil hakkas Serviti jõuliselt eduseisu süvendama, kui Timmo, Varul ja Kholodiuk läbisegi palli väravasse saatsid. Põlva meeskond nautis stabiilset 11-väravalist vahemaad kuni 50. minutini, kui uueks reaalsuseks sai 13-väravaline edu numbritega 40:27.

Võitjate resultatiivseim oli Alfred Timmo üheksa väravaga. Talle järgnesid Hendrik Varul kaheksaga ning Stanislav Kholodiuk ja Mathias Rebane kuue väravaga. HC Tallinna solist oli Volodymyr Shcherban 15 väravaga. Otto Karl Kont sai kirja kuus tabamust.

“Lihtsalt öeldes väga mõnus kiire tempoga mäng ja kõik said ennast kohe lahti joosta ja püssid paukuma. Nii meie kui Tallinn. Rünnaku poolega saab väga rahul olla ja seda näitab ka väravate arv. Kaitse poolele on vaja rohkem ilmselt rõhku panna veel ja teised aspektid paika panna, kuidas toimima peaks,” lausus kokkuvõtlikult Alfred Timmo.

“Oleme saanud 1. juulist saati kokku sulanduda. Siiani on kõik hästi sujunud, oleme saanud korralikke kontrollmänge ja ühtsuse tunne on väga hea, aga eks saame veel paremaks selle hooaja peale,” sõnas endine Serviti mängija Otto Karl Kont HC Tallinna poolelt. “Tänases mängus oli rünnak täitsa okei. 30 [väravat – toim] ise visata on väga hea ja mängisime olukorrad enda jaoks välja. Kaitsega tuleb veel vaeva näha. Oleme liiga pehmed ja omavahelist suhtlust peaks rohkem olema. Nüüd tuleb teha kõva analüüs eesolevaks euroliiga mänguks, et seal vigade parandus teha.”

 Meeste meistriliiga esimese vooru mängud:

07.09 19:00 Tapa Spordikeskus SK Tapa – Mistra
09.09 19:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper

 Fotol: Alfred Timmo murdmas läbi HC Tallinna kaitse (Merlin Raudkett).

Eelmine postitusEneli Jefimova tuli juunioride MM-il maailmameistriks
Järgmine postitusPremium liiga kuu parima tiitlid rändavad Nõmme Kaljusse

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.