HC Panter ja HK Kurbads alustasid Coolbet Hokiliiga poolfinaalseeriat võidukalt

0
20

Coolbet Hokiliigas algasid täna sõelmängud, poolfinaalseeriat alustasid võidukalt Tallinna HC Panter ja Riia HK Kurbads.

Tallinna HC Panter alistas Haabersti jäähallis Tartu Välk 494 tulemusega 5:2 (1:1, 1:0, 3:2). Avakolmandikul viis Harri Koll tartlased ette, peagi seadis Daniil Fursa jalule viigi. Teisel kolmandikul läksid väljakuperemehed Andrei Rozinko väravast juhtima ning kolmandal perioodil tegi Patrick Kookmaa seisuks 3:2, siis viskas Otar Sakhokia külaliste poolel ühe värava tagasi ja muutis mängu lõpu pingeliseks. Kohtumise saatuse otsustasid Kevin Parras ja Silver Kerna, kes saatsid litri Välgu tühja väravasse.

Pantite poolel kogusid Fursa ja Parras 1+1 resultatiivsuspunkti. Villem-Henrik Koitmaa tõrjus HC Panteri väravasuul 26 ning Ervins Mustukovs tartlaste poolel 36 pealeviset.

Kolme võiduni kestva poolfinaalseeria teine mäng toimub pühapäeval kell 16:10 Haabersti jäähallis. Laupäeval, 18. märtsil kell 17:00 kohtutakse Astri Arenal ning vajadusel ka pühapäeval, 19. märtsil kell 16:35. Juhul kui seeria kujuneb viiemänguliseks, siis saabub lõpplahendus laupäeval, 25. märtsil kell 18:10 Haabersti jäähallis.

Coolbet Hokiliiga põhiturniiri parim Riia HK Kurbads alustas poolfinaalseeriat Narva PSK vastu 8:2 (2:2, 3:0, 3:0) võiduga. Mängu alguses pääsesid narvakad Aleksandr Saprõkini ja Maksim Burkovi (1+1) väravatest 2:0 juhtima, kuid võõrustajad toibusid kiiresti ning esimesele vaheajale mindi 2:2 viigiseisul. Nii teisel kui kolmandal perioodil viskasid HK Kurbadsi hokimehed kolm väravat ning kindlustasid seeläbi veenva võidu. Meeskonna resultatiivseim mees oli Rihards Ligis (2+3), värava said kirja ka Roberts Jekimovs, Hardijs Paradnieks (1+1), Andrejs Kostjuks, Kaspars Saulietis (1+1) ja Marcis Zembergs. Julians Misjus andis kolm tulemuslikku söötu. HK Kurbadsi väravavaht Arginto Milbergs tõrjus 23 ning Narva PSK poolel Daniil Seppenen ja Aleksandr Šustov kokku 62 vastaste pealeviset.

HK Kurbads ja Narva PSK teistkordselt pühapäeval kell 14:00 Kurbadsi jäähallis. Kolmas mäng toimub 18. märtsil kell 16:30 Narvas. Vajadusel peetakse neljas kohtumine 19. märtsil kell 15:30 Narvas ning viies 25. märtsil kell 19:30 Riias.

Poolfinaalides mängitakse viigilise tulemuse korral 20 minuti pikkune lisaaeg kuni esimese väravani, mõlemast meeskonnast on jääl väravavaht ja viis väljakumängijat (v.a. arvulise vähemuse puhul). Juhul kui lisaaeg võitjat ei selgita, siis järgneb uus 20 minuti pikkune lisaaeg kuni esimese väravani jne.