Dmitri Aristov jättis Kolme Tamme jooksul Keio Kitse selja taha

0
184

Viljandi valla seeriajooksude teise osavõistlusena täna toimunud Kolme Tamme Jooksu võitis Dmitri Aristov, kes eelmise päeva tugevast vihamasajust kohati muda tõttu libedaks muutunud 10,6 km pikkusel rajal edestas Keio Kitse.

Nemad kahekesi olidki põhilised favoriidid jooksu võidule. Nädal tagasi 10 000 m Eesti meistrivõistlustel tugeva lõpuga pronksi võitnud Dmitri Aristoviga suutis Keio Kits vastu pidada umbes pool maad. Aristov võitis jooksu ajaga 33.24, Keio Kits kaotas talle 29 sekundiga. Kolmanda koha sai Tarmo Maiste 37.46-ga.

“Kohe läksin ees ja vaatasin, mida teeb Keio. Jooksime koos. Enne jooksu mõtlesin,  et on vaja joosta kaks ringi, aga oli üks pikk distants. Esimesed neli kilomeetrit oli mäed ja pärast vihma muutus rada väga libedaks. Mõtlesin, et kui veel tuleb samasugune teine ring, siis mul läheb raskeks, aga teine pool distantsi oli otse. Tõstsin tempot ja Keio ei tulnud minuga enam kaasa,” rääkis Aristov Eesti Jooksu uudistele.

Teiseks jäänud Keio Kitse sõnul tundis ta alguses tõusudel ennast väga hästi, kuid 5-6 kilomeetril, kus olid juba kruusased sirged, tekkis tal väike vahe Dmitri Aristoviga sisse. “Mul hakkas pistma, lasin natuke tempos järgi ja sinna see jäi. Lõpus sain uuesti Dimale ligemale, kuid siis oli hilja. Eks ta on päris heas vormis ka. Üldiselt jäin rahule. Arvan, et hetke vormi kohta tegin hea esituse,” arvas Kits.

“Kohati oli paras mudaralli ja tõusudel käis pastal ringi, kuid au ja kiitus korraldajatele,” lisas jooksumees, kes jookseb nädalas 4-50 km. “Sellest piisab, et tunda midagi ei anna ning saab nautida valuvaba sporditegemist,” leidis Kits, keda aastaid vaevanud kannakõõluste probleemid. Ta arvab, et talvised suusakilomeetrid tulid kasuks. Tegutses ju mees Eesti laskesuusakoondise juures. “Treenin vastavalt enesetundele, kui on hea tunne, jooksen kiiremini. Kui olen peale tööpäeva väsinud, jooksen 5.00 km kohta või isegi aeglasemalt,” ütles Kits, kes harjutab 4-5 korda nädalas.

Naistest võitis Kolme Tamme Jooksu Maris Tamm ajaga 46.33,2. “Sellel jooksul oli hoopis teine mõte. Kodulinn ja Kolme Tamme jooks. Läksin vendadega koos jooksma ehk kokku kolm Tamme. Algul plaanisin sörkida vendadega raja niisama läbi. Kui nägin, et on võimalik joosta esikoha peale, läksin oma teed. Väga raske rada ja jooks kulges algusest lõpuni kaasakannatajaga (Silja Mikk) kõrvuti. Isegi lõpusirgeni polnud veel selge, kumb meist võidab. Tahtsin võitu nii väga, et panin kõik välja, mis sees oli ja olen väga õnnelik,” lausus Maris Tamm Eesti Jooksu uudistele. Teiseks tulnud N50 vanuseklassi kiireim Silja Mikk kaotas talle lõpuks vaid 7 sajandikuga. Kolmandana lõpetas Mirjam Vint ajaga 47.03,3.

Kolme Tamme Jooksu tulemused

Eestijooks.ee

Eelmine postitusVõrkpall: Toimunud Ida-Virumaa 3vs3 võistlussarja III etapp oli osalejaterohke
Järgmine postitusEesti tennisevõistkond asub Läti vastu oma parimas koosseisus

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.