Eesti 3×3 koondised pääsesid EM-finaalturniirile

0
193

24.-26. septembrini peetakse Belgias Antwerpenis 3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniir. Vastavalt Rahvusvahelise Korvpalliliidu (FIBA) otsusele ning Covid-19 arengutele peetakse sel aastal vaid finaalturniir, kuhu nii meeste kui naiste arvestuses pääsesid kõigest 12 parimat riiki eelmise aasta FIBA 3×3 reitingu koondtabeli järgi, teiste seas ka Eesti meeste ning naiste 3×3 rahvuskoondised.

Meeste arvestuses pääsesid FIBA 3×3 reitingu järgi EM finaalturniirile Serbia, Prantsusmaa, Itaalia, Venemaa, Ukraina, Saksamaa, Belgia, Valgevene, Läti, Poola, Holland ja Eesti.

Naiste arvestuses mängivad finaalturniiril Prantsusmaa, Itaalia, Venemaa, Ukraina, Saksamaa, Belgia, Valgevene, Läti, Poola, Holland, Rumeenia ja Eesti.

“Tegemist on selle aasta kõige olulisema uudisega Eesti 3×3 korvpallis. Peame nüüd peamise tähelepanu koondama mängijatele, kes sooviksid olümpiaalal EM-finaalturniiril Eesti koondisesse kuuluda ning nende ettevalmistusele, milleks kõige tähtsam on rahvusvaheline 3×3 kogemus,” ütles Eesti Korvpalliliidu 3×3 valdkonna juht Reigo Kimmel. Tema sõnul on 3×3 korvpallis Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile jõudmine ajalooline saavutus.

“Kui 3×3 MM-ile oleme meestega jõudnud viiel korral ning naistega kahel korral, siis 3×3 EM-finaalturniirile meestega vaid ühe korra ja naistega seni veel mitte kordagi,” lisas Kimmel. Tema sõnul tuleb seekordse finaalpääsu eest tänada eelkõige kõiki Eesti naiskorvpallureid, kelle eelmise aasta pingutus Tokyo olümpiamängudele jõudmiseks, sealhulgas 3×3 Euroopa Mängude hõbemedalid, aitasid seekord kaasa ka Eesti meestekoondise 3×3 EM-ile jõudmisele.

“Kõigepealt peame eelkõige tänama kõiki naisi ja tüdrukuid, kes osalesid kogu eelmise aasta vältel Eestis korraldatud turniiridel, pääsemaks Tokyo olümpiamängudele. Lõpuks otsustatigi EM-ile otsepääsme saajad koondränkingu alusel ehk sisuliselt pääsesid tänu naiste tublile osalusele otse finaalturniirile ka mehed,” sõnas Eesti 3×3 koondiste peatreener Siim Raudla.

Endise saali- ja 3×3-korvpallurina teab Raudla, et turniiri sügisene aeg võib tekitada koosseisu valimisel probleeme: “EM-i toimumisaeg, mis jääb septembri lõppu, pole meie jaoks kindlasti kõige parem variant, kuna kattub täpselt saalihooaja algusega. Aga tunneme rõõmu sellegi üle, et turniir üldse toimub, kuna vastasel juhul oleks meie otsepääsmed ilmselt luhta läinud.”

“Loodan siiralt, et meie korvpalliüldsus hoiab kokku ja kõik Eesti korvpalliklubid on valmis kodumaal mängivate korvpallurite osas tegema septembri lõpus väikeseid erandeid, lubamaks oma klubi mängijatel osaleda olümpiaala Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril. Kes teab, millal ja kas taoline võimalus meile üldse enam kätte tuleb,” lisas Raudla.

3×3 korvpalli Euroopa meistrivõistluste medal tagab mängijatele kaheks aastaks EOK A või B kategooria toetuse, võit annab automaatse pääsme 2021. aasta 3×3 EM-ile ja 2022. aasta 3×3 korvpalli MM-ile.

basket.ee

Eelmine postitusPealtvaatajad pääsevad taas kodust tippjalgpalli vaatama
Järgmine postitusJalgpall: Täna loositi E. Tipneri karikavõistluste 1/64 ja 1/32 paarid

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.