Eesti koondis alistas Läti ühe väravaga

0
25

Eile kohtus Eesti käsipallikoondis MM-i eelkvalifikatsioonis Lätiga. Tasavägises avamängus võideti kodumeeskond napi skooriga 30:29 (13:12).

Stsenaarium, mis aina kordus ja kordus

Mängu 2. minutiks oli Läti 2:0 ette läinud. Ralfs Geislersi ja Ricards Juzupsi väravatele vastasid Eesti koondise ridadest Karl Toom ja Markus Viitkar. 5. minutil läks Eesti seisuga 3:2 esimest korda mängu juhtima. Läti viigistas peatselt, kuid David Mamporia tabamusest tõusis Eesti taas matši liidriks. Rasmus Otsa väravasuu jäi vastasmeeskonnale mõneks ajaks puutumatuks ning tekkinud võimaluse kasutas Mathias Rebane ära, tehes 11. mänguminutil skooriks 5:3. Suisa 3 minutit hiljem olid võõrustajad järjekordselt Eesti koondisega samal pulgal. Järgneva paari minuti jooksul võitlesid Mihkel Lõpp ja Mamporia võistkonnale juba tuttava kaheväravalise edumaa välja. Ka sel korral ei jäänud see püsima. Nüüdseks oli mäng punkt-punktis kinni. 2 minutit enne esimese poolaja lõppu realiseeris oma viske Rebane, mis ei jäänud küll vastuseta, ent värava sai kirja veel Karl Toom, mille tulemusena võitis Eesti esimese poolaja 13:12.
Teisel poolajal asus mängukulgu juhatama Läti. Kuid kodumeeskond ei kehtestanud end enam kui üheväravalise edumaaga. 40. minutiks oli Eesti jälle juhtpositsioonil – vahemaa viigistas Toom, misjärel viis Lõpp koondise ühega ette. Eesti jõudis juba 24:21 ette minna, kuid Läti püsis kannul, viigist vaid ühe värava kaugusel. Rebase söödust kiirrünnakul skoorinud Ott Varik suurendas selle vahemaa 25:23 peale, aga 50. minutiks oli mäng jällegi jõudnud viigini. Seejärel omas Eesti habrast üheväravalist edumaad. Sellel hoidis elu sees Armis Priskus, kes tegi viimasel minutil hädavajalikud tõrjed. Lõppresultaat jäi Eesti kasuks rääkima numbritega 30:29.

Eesti resultatiivseim pallur oli Karl Toom 7 väravaga. 5 väravat viskas Mihkel Lõpp ning 4 tabamuse peale jäid Ott Varik ja Karl Roosna. Viimane valiti ka meeskonna parimaks mängijaks.

“Me oleme pisut ebakindlad, peame kätte saama oma sujuvuse. Ka realiseerimisega oleme hädas. Loodetavasti leiame rütmi teisel poolajal,” rääkis peatreener Martin Noodla pärast esimest poolaega EHF TV-le. “Läti näol on tegemist hea ja noore võistkonnaga, neil on töötav süsteem. Nad mängivad hästi ning meie peaksime olema jõulisemad,” lõpetas ta.

“Rahule ei saa kindlasti jääda kummagi poolega. Enda võimalused jäid kasutamata, kaitses lasime sellised lihtsad läbi jalutada. Mängisime hästi endale kohad välja, aga sisse ei visanud,” kommenteeris Mihkel Lõpp. “Korduskohtumisele läheme kindlasti võitma, meil on nii palju juurde panna ja siin ei olegi midagi teha.”

Eesti ja Läti korduskohtumine leiab aset sel neljapäeval, 4. novembril kell 19:00 Kalevi spordihallis.

Pressiteade
Pildil: Täna 7 väravat visanud number 19 Karl Toom (Helin Potter/Eesti Käsipalliliit)

Eelmine postitusCoolbet saaliliigas teenisid kindla võidu Viimsi, Narva ja Phoenix
Järgmine postitusKodusest MK-etapist saab Eesti kurlingunaiskonna jaoks EMi peaproov