Eesti koondis kaotas ülipõnevas ja väravaterohkes mängus Jaapanile 5:7 ning jätkab punktita

0
43

Eesti meeste jäähokikoondis kaotas MM-i I divisjoni B-grupi turniiri teises mängus Jaapanile tulemusega 5:7 (2:4, 3:1, 0:2). Seejuures tuli Eesti koondis välja kolmeväravalisest kaotusseisust ning alustas viimast kolmandikku viigiseisult 5:5.

Avaperioodil viis Otsu Kosuke jaapanlased juhtima, seejärel Vadim Vasjonkin viigistas, kuid Jiei Halliday, Shigeki Hitosato ja Taiga Irikura viisid Jaapani 4:1 ette. Viiv enne esimesele vaheajala minekut viskas Robert Rooba Pääsukeste poolel ühe värava tagasi. Teisel kolmandikul tegi Rooba seisuks 4:3, siis skooris vastaste poolel Yusei Otsu, kuid Silver Kerna värav ning Rooba kolmas tabamus tõid vaheajale minekuks tabloole 5:5 viigi. Viimasel kolmandikul otsustas mängu saatuse Jaapani koondise ründaja Yushiroh Hirano, kelle kahele väravale Pääsukesed enam vastumürki ei leidnud.

Eesti meeskonna parimaks mängijaks valiti kübaratriki teinud Rooba ning vastaste poolelt Shogo Nakajima.

Villem-Henrik Koitmaa tõrjus Eesti koondise väravas 33 ning jaapanlaste Yuta Narisawa 24 vastaste pealeviset.

Eesti koondise peatreener Jussi Tupamäki ütles Jaapanilt saadud 5:7 kaotuse järel, et meeskonnal oli võimalus võidu nimel võidelda, kuid kätte maksis ebastabiilne sooritus. “Loomulikult peaks viie väravaga jäähokimängu võitma, selles mõttes on seitse tükki endale liiga palju. Meil oli võimalus võidu nimel võidelda, pärast teist kolmadikku oli seis viigiline 5:5. Meil on noor võistkond ja tegime liiga palju mentaalseid vigu. Mäng ei püsinud stabiilsena, vaid liikus üles-alla ning see tekitas professionaalse meeskonna vastu probleeme,” analüüsis Tupamäki. “Võrreldes esimese mänguga Poola vastu parandasime täna nii mõndagi, lõime viis väravat. Võtame siit head asjad kaasa ja võitleme edasi,” lubas ta.

Kübaratriki teinud Eesti koondise kapten Robert Rooba ütles pärast kohtumise lõppu, et võrreldes avamänguga parandas meeskond oluliselt ründetegevust, ent seevastu lasti kaitses läbi lihtsaid vigu. “Ründemäng oli väga hea – viis väravat on meie poolt ikkagi väga hea saavutus, aga seitse väravat endale on liiga palju. Kui võrrelda Poola mänguga, siis tekkis vastupidine efekt: kui seal jättis realiseerimine soovida, siis täna suutsime sellega hakkama saada; samas oli Poola mängus kaitsemäng hea, ent täna me seda ei suutnud,” leidis Rooba.

“Lasta endale seitse väravat visata, seda on liiga palju. Selles osas peame asju korrigeerima – meile visati liiga lihtsad ja rumalad väravad. Võtame siit kaasa ründetsoonis leitud enesekindluse ja positiivsuse, kuid peame taas leidma samasuguse kaitsemängu nagu Poola vastu,” lisas ta.

Meeskonna kapten tunnustas noori mängijaid. “Noored saavad parajad tuleristsed. Tempo on kõva, mängud rasked, vastased füüsiliselt tugevad. Lihtne neil pole. Seni on nad kõik mehe eest väljas olnud. Kindlasti parandab igaüks järgnevates mängudes oma sooritust veelgi,” ütles ründaja.

Laupäeval kell 21:00 kohtub Eesti turniiri kolmandas mängus Serbiaga.

Eelmine postitusSelgus Eesti koondise lõplik koosseis MM-i I divisjoni B-grupi turniiriks Tychys
Järgmine postitusKohtla-Järve lahtised MV ujumises. Ujula Wiru. 30.04.2022

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.