Eesti kurlingupaar alustas Kanada slämmiturniiri võiduga

0
18

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill alustas Kanada slämmiturniiri võiduga Kanada kurlingupaari üle tulemusega 7:3.

Marie Kaldvee ja Harri Lille esimeseks vastaseks oli Kanada kurlingupaar Locke ja Perry, kelle üle saavutasid eestlased võidu tulemusega 7:3. Kaldvee ja Lill asusid kohtumist juhtima, võites esimeses voorus kaks punkti ning röövides vastaselt teises voorus kaks punkti. Viienda vooru järel oli eestlaste eduseis 6:2 ning kuuendas voorus röövis Eesti duo veel ühe punkti lisaks. Seitsmendas voorus sai vastane ühe punkti ning kohtumine lõppes Eesti võiduga 7:3.

Kaldvee ja Lille järgmiseks vastaseks on tugev Jaapani kurlingupaar Koana ja Aoki, kes on eelmise Oakville´is toimunud turniiri võitjad. Maailma edetabelis asuvad jaapanlased 5. kohal, kuid hooaja vaates on tegemist Kanadas toimuva Grand Slami turniiri tugevaima kurlingupaariga, kes on mänginud neli turniiri ning võitnud need kõik.

Alagrupis mängitakse kokku viis mängu. Eestlaste alagrupis on tugevateks vastasteks Kanada kurlingupaar Gionest ja Dejardins ning Lõuna-Korea esindus Kim ja Jeong. Mõlemad esindused on Kanadas näidanud väga häid tulemusi.

Teistes alagruppides mängivad sellised eestlastele hästi tuttavad tugevad vastased nagu Perret ja Rios (Šveits), St.George ja Asselin (Kanada), maailma esinumber segapaaride seas Matsumura ja Tanida (Jaapan), Westman ja Ahlberg (Rootsi), Weagle ja Epping (Kanada) ning Norra kurlingupaarid Skaslien ja Nedregotten ning Roenning ja Braeden.

Vaatamata eelmise turniiri ebaõnnestumisele hoiavad Kaldvee ja Lill maailma edetabelis endiselt 3. kohta. Esikohal asub hetkel Jaapani kurlingupaar Matsumura ja Tanida, kes on hetkel samuti Kanadas võistlemas.

Kanadas toimuv Grand Slami turniir Mixed Doubles Superseries on kuuest etapist koosnev võistlus, millest on kutsutud osa võtma parimad segapaariskurlingu võistkonnad. Parimad võistkonnad pääsevad finaalvõistlusesse Kanadas Brantfordis. Eelnevate turniiride tulemustega on Eesti kurlingupaar endale juba taganud koha slämmiturniiri finaalvõistluses.

Möödunud aastal tulid Kaldvee ja Lill Grand Slami turniiri võitjateks.

Eelmine postitusAastalõputurniiril käis väljakul enam kui 3300 mängijat
Järgmine postitusMarkus Poom jätkab Iirimaa meisterklubis

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.