Eesti kurlingupaar tõusis maailma edetabelis esikolmikusse

0
28

Eesti tugevaim kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill tõusis vastavaldatud maailma edetabelis kurlingu segapaaride seas kolmandale kohale. Eestlaste jaoks on tegemist läbi aegade kõrgeima tulemusega.

Tõusu tõi Eesti segapaarile edukas hooaja algus ning detsembris Kanadas Grand Slami võit, kus eestlased alistasid kõik vastased ning saavutasid finaalis ülitugeva võidu edetabeli esinumbri, Šveitsi kurlingupaari Jenny Perret ja Martin Rios üle. Kohtumine maailma esipaariga lõppes toona eestlaste kasuks tulemusega 11:2.

Eesti Curlingu Liidu juhatuse liige Fred Randver tõi välja, et edetabeli esikümnes on esindatud pika ajalooga ülitugevad kurlinguriigid, näiteks lausa viis Kanada kurlingupaari, kaks Šveitsi võistkonda ning kurlingu sünnimaa Šotimaa esindus. “Tegemist on suure tunnustusega kogu Eesti kurlingule, kuid eelkõige Mariele, Harrile ja kogu nende tiimile. Harri ja Marie on juba väga kogenud, professionaalse suhtumise ja kurlingule igapäevaselt pühendunud sportlased ning nende jõudmine maailma esikolmikusse, jäädes teisel kohal olevatele kanadalastele ülinapilt alla, on aastatepikkuse raske töö ja pühendumuse tulemus,” sõnas Randver

Kurlingu segapaaride maailma edetabeli tipus asub jätkuvalt Šveitsi kurlingupaar Jenny Perret ja Martin Rios 197.6 punktiga. Edetabeli teisel kohal asub Kanada kurlingupaar Nancy Martin ja Tyrel Griffith, kellel on praeguseks kogutud 160.6 edetabeli punkti. Kolmandal kohal oleval Eesti kurlingupaaril on kogutud 158.4 punkti ehk teise ja kolmanda koha vahe on kõigest 2.2 punkti.

Kurling on rahvusvaheliselt üks kõige kiiremini kasvavaid talispordialasid. Tegemist on olümpiaalaga, mida saavad harrastada väga erineva vanuse ja füüsilise ettevalmistusega inimesed. Mängu saavad harrastada ka liikumispuudega inimesed. Kurlingut on võimalik harrastada nii perekeskselt, kui ka kolleegidega. Eestis saab kurlingut mängida regiooni parimaid tingimusi pakkuvas Tondiraba jäähallis ning kurlingu hooaeg kestab Eestis mai lõpuni.

Maailma edetabel on leitav siit.

Eelmine postitusCoolbet Hokiliigas olid laupäeval võidukad Tallinna HC Panter ja Tartu Välk 494
Järgmine postitusKarolin Kaivoja valiti naiste MM-finaalturniiri kohtunikuks

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.