Eesti kurlingupaar tuli MK-etapil kolmandaks

0
13

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill lõpetas Tallinnas toimunud kõrgetasemelise MK-etapi kolmanda kohaga.

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill jõudis võistlusel poolfinaalini, kuid pidi seal tunnistama Norra segapaari Martine Rønning ja Mathias Brænden paremust tulemusega 4:7. Pronksimängus oli eestlaste vastaseks Norra kurlingupaar Maia Ramsfjell ja Magnus Ramsfjell. Tasavägise mängu võitja selgus alles lisavoorus ning võit tuli Eestile tulemusega 7:6.

Tondiraba jäähallis toimunud MK-etapi lõppvooru jõudis sel korral neli Norra võistkonda, kellest kolm jõudsid kohamängudele. Veerandfinaalis pidi kaotuse vastu võtma võistluse favoriidiks peetud Šveitsi kurlingupaar Jenny Perret ja Martin Rios. Nende vastaseks olid Maia Ramsfjell ja Magnus Ramsfjell, kellest said Eesti kurlingupaari vastased pronksimängus.

MK-etapi finaalis kohtusid kurlingupaarid Rønning/Brænden ja Skaslien/Nedregotten, kes mõlemad on varasemalt võitnud kaks Tallinnas toimunud MK-etappi. Sel korral võidutsesid 2022. aasta Pekingi olümpiamängude hõbemedalistid Kristin Skaslien ja Magnus Nedregotten.

Eesti segapaaridest võistles MK-etapil kurlingupaar Kaidi Elmik ja Karl Kukner, kes sel korral võistluse lõppvooru ei pääsenud.

Segapaaris kurlingu MK-etapp WCT Tallinn Mixed Doubles International 2023 toimus Tallinnas kaheksandat korda ning võistles 18 võistkonda 11 riigist. Tuleval nädalavahetusel toimub Tallinnas MK-etapp meeste kurlingus. Regiooni parimaid kurlingu mängimise võimalusi pakkuv Tondiraba jäähall võõrustab sel hooajal viit rahvusvahelist MK-etappi.

Kurling on rahvusvaheliselt üks kõige kiiremini kasvavaid talispordialasid. Tegemist on olümpiaalaga, mida saavad harrastada väga erineva vanuse ja füüsilise ettevalmistuse ning ka liikumispuudega inimesed. Kurlingut on võimalik harrastada nii perekeskselt, kui ka kolleegidega. Eestis saab kurlingut mängida regiooni parimaid tingimusi pakkuvas Tondiraba jäähallis, kurlingu hooaeg kestab Eestis mai lõpuni.

Pressiteade
foto: Marie Kaldvee ja Harri Lill, Andres Mets Photography, Eesti Curlingu Liit

Eelmine postitusEesti rannakoondis alistas Türgi ja lõpetas Euroliiga Superfinaali 10. kohal
Järgmine postitusEesti võõrustab noormeeste U17 finaalturniiri

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.