Eesti võõrustab noormeeste U17 finaalturniiri

0
7

UEFA täitevkomitee otsustas, et Eesti Jalgpalli Liit (EJL) korraldab 2026. aasta noormeeste U17 EM-finaalturniiri.

EJL on varasemalt edukalt korraldanud mitmeid jalgpalli suursündmuseid: 2012. aastal noormeeste U19 EM-finaalturniiri, 2015. aastal rannajalgpalli Euroliiga superfinaali, 2018. aastal A. Le Coq Arenal UEFA Superkarikafinaali ning tänavu kevadel neidude U17 EM-finaalturniiri. Lisaks pidi EJL 2020. aastal korraldama noormeeste U17 EM-finaalturniiri, mis jäi koroonapandeemia tõttu ära.

„Lühikese aja jooksul erinevate UEFA võistluste korraldamise Eestile usaldamine näitab, et oleme senise tööga väga hästi hakkama saanud, tõestanud end kindla partneri ja kvaliteetse võõrustajana. UEFA otsus on tunnustus korraldajatele ja laiemalt jalgpallirahvale, sest üks oluline nüanss taoliste turniiride korraldamisel on publikuarv, mis on seni olnud rõõmustavalt kõrge,” ütles EJL-i president Aivar Pohlak.

„Kõikide seniste UEFA võistluste korraldamisega on meil olnud kindlad eesmärgid: 2012. aastal andsime olulise panuse infrastruktuuri arengusse, korralduse kvaliteeti ja ala populariseerimisse, 2018. aasta Superkarikafinaaliga tähistasime Eesti vabariigi juubelit ja A. Le Coq Arena ehitati lõpuni, tänavuse finaalturniiri fookuses oli tüdrukute jalgpalli arendamine nii harrastajate arvu kui ka tähelepanu poole pealt,” selgitas Pohlak.

2026. aasta turniiri täpse kontseptsiooni ja toimumiskohad avaldab EJL täiendavalt. Turniiril osalevad mängijad, kes on sündinud 2009. aastal ja hiljem. Eesti U17 koondis kvalifitseerub finaalturniirile korraldajana, kokku osaleb finaalturniiril kaheksa koondist.

EJLi pressiteenistus 

Eelmine postitusEesti kurlingupaar tuli MK-etapil kolmandaks
Järgmine postitusMaanteejooksu maailmameistrivõistlustele sõidab 8-liikmeline Eesti koondis

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.