Eesti meeste käsipalli meistriliiga: Kehra haaras Tallinnalt võidu

0
22

Täna kohtusid nädala esimeses meistriliiga mängus HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja HC Tallinn. Põhja-Eesti klubide heitlusest väljus võitjana kodumeeskond Kehra ja seda tulemusega 32:25 (20:11).

Kehra otsustas mängu saatuse ära esimesel poolajal

Mõlema meeskonna skooriarve avasid numbrit 23 kandvad mängijad – Kehra eest tabas Dmytro Yankovskyi, Tallinna eest Volodymyr Shcherban. Kuni 5. minutini juhtis Kehra 3:1, siis realiseeris Shcherban 7-meetri karistusviske, tuues Tallinna ühe värava võrra lähemale. Pealinna klubi püsis kodumeeskonna kannul, kuid stabiilselt 2-väravalises kaotuses. Kehra rebis 10. minutiks vahemaa 8:5 peale, 8. värava autoriks Indrek Normak. Moment hiljem viis Karl Kõverik Kehra 4 väravaga ette. 5 minutit hiljem oli seis juba 11:5. Oma 4. värava ja meeskonna 12. värava viskas Normak, suurendades edumaa 7 värava peale. Sellele vastas Kert Liinat, kuid sellest hoolimata püsis Tallinn kindlalt Kehra kontrolli all. Napilt enne esimese poolaja lõppu läks Kehra Oskar Luksi tabamusest 9 väravaga juhtima. Nõnda jäid esimest poolaega meenutama numbrid 20:11.

Ka teisel poolajal jätkus etendus, kus peaosas oli koduvõistkond. 40. minutiks oli Kehra ees seisuga 25:17 ning enne kui 45. minut jõudis täituda, viis Indrek Normak Kehra 10 väravaga juhtima, skooriks 28:18. Mängu 53. minutiks oli Tallinn teinud Danil Gumianovi ja Shcherban eestvedamisel järelevõtmise, mistõttu näitas tabloo seisu 29:23. Matš lõppes seisuga 32:25 Kehra kasuks.

Kehra resultatiivseim oli Indrek Normak 8 väravaga. Talle järgnes Dmytro Yankovskyi 7 tabamusega. Tallinna suurim väravakütt oli Danil Gumianov 8 väravaga. Volodymyr Shcherban viskas 6 väravat.

“Esimesel poolajal tegime kaitses head tööd, mille tõttu saime paar lihtsat väravat. Samuti suutsime kokkulepitud asjadest kinni pidada,” kommenteeris Kehra eest 4 väravat visanud Sigmar Seermann. “Teisel poolajal lasime jala pisut sirgeks ja tegime praaki, mille tõttu lasime vastased lähemale. Suutsime end mängu lõpuks siiski kokku võtta ja saada tähtsad 2 punkti.”