Naiste koondise peatreenerid jätkavad ametis

0
15

Eesti Jalgpalli Liit (EJL) pikendas lepingut naiste koondise peatreenerite Anastassia Morkovkina ja Sirje Kapperiga kuni 2024. aasta lõpuni.

Morkovkina ja Kapper on naiste koondist juhendanud 2022. aasta algusest ning nende käe all on naiskond pidanud 19 ametlikku kohtumist, kus on teenitud seitse võitu, neli viiki ja kaheksa kaotust ning löödud 31 väravat. Lisaks on võidetud kaks ja kaotatud kaks mitteametlikku kohtumist, kus löödi vastastele 12 väravat.

Peatreenerite senine leping vältas käesoleva aasta lõpuni ning pikeneb osapoolte kokkuleppel 2024. aasta lõpuni.

„Anastassia ja Sirje käe all on naiste koondises tulemusteni jõudmiseks ja arenguks vajalik toetav keskkond, mida näitasid ka võidud oktoobrikuistes mängudes. Peatreenerite lepingutes oli võimalus koostööd aasta võrra pikendada, mida otsustasime koondise positiivset fooni arvestades kasutada,“ ütles EJLi peasekretär Anne Rei.

42-aastane Anastassia Morkovkina tuli mängijana 15 korda Eesti meistriks ja valiti 8 korda Eesti parimaks naisjalgpalluriks. Eesti koondist esindas ta 75 mängus ja lõi 40 väravat. Morkovkina saavutas 14 korral naiste Meistriliiga parima väravaküti tiitli. Eduka koondisekarjääri eest autasustati teda EJLi hõbemärgiga. Oma treenerikarjääri alustas ründelegend 2018. aastal, kui asus oma pikaajalise koduklubi Pärnu JK naiste Meistriliiga võistkonna eesotsa. Pärast seda tegutses ta Viimsi MRJK treenerina. Morkovkinal on UEFA A treenerilitsents ning ta on viimased kuus aastat kuulunud EJLi juhatusse.

31-aastane Sirje Kapper kuulus kogu oma 15-aastase mängijakarjääri jooksul Tartu JK Tammeka naiskonda. Naiste koondist esindas ta 15 mängus. Kapper alustas treeneritööd 2013. aastal, viimased viis hooaega on ta olnud Meistriliigas palliva Tartu Tammeka naiskonna peatreener. Sellest aastast on Kapperil omandamisel Euroopa kõrgeima kategooria UEFA Pro treenerilitsents. Muuhulgas on Kapper õppinud Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas.

Naiste koondist ootab sel aastal veel kaks Rahvuste liiga kohtumist. Reedel, 1. detsembril mängitakse võõrsil Kasahstaniga, neli päeva hiljem võõrustab naiskonda Iisrael.

Pressiteade

Eelmine postitusEesti meeste käsipalli meistriliiga: Kehra haaras Tallinnalt võidu
Järgmine postitusAasta kergejõustiklasteks valiti Elisabeth Pihela ja Karel Tilga

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.