Eesti naiste hokikoondis koguneb pärast 12-aastast pausi

0
201

Škoda jäähallis koguneb 1. ja 2. augustil peale 12-aastast pausi taas Eesti naiste jäähoki rahvuskoondis, et alustada ettevalmistusi 15.-21. märtsil 2021 Kaunases toimuvaks IIHF 2021 Naiste Jäähoki Maailmameistrivõistluste III divisjoni turniiriks. Samas alagrupis mängivad veel: Ukraina, Belgia, Rumeenia, Bulgaaria, Leedu, Hong-Kong, Bosnia ja Hertsegoviina.

Laagrisse on kutsutud end näitama 30 mängijat (3 väravavahti, 9 kaitsemängijat, 18 ründemängijat), kes kõik on aktiivsed mängijad Eesti hokiklubides.

Ühtlasi alustas naiskonna uue juhendajana tööd 45-aastane lätlanna Inguna Lukašēvica, kes omab pikaajalist kogemust mängijana Läti rahvuskoondises ning professionaalset treenrikarjääri Lätis ja Austrias, varasemalt ka MM-kogemust Austria U18 koondisega.

“Kolm viimast hooaega on naised taas mänginud Eesti jäähoki meistrivõistlusi, kus viimasel hooajal osales Naiste Meistriliigas kokku viis naiskonda. Eesti naiste jäähoki koondise tagasitulekut oleme planeerinud juba pea kaks aastat ja suur heameel on selle üle, et uueks hooajaks on meie naiste koondis registreeritud kolmanda divisjoni maailmameistrivõistlustele ja ettevalmistusega teeme sel nädalavahetusel algust. Rõõm on näha, et kuigi koondise paus on olnud pikk, on meie naistes jätkuvalt tahet ja soovi esindada meie riiki ja võistelda hea tulemuse saavutamise nimel. Peame hästi oluliseks pakkuda naistele väljundit läbi koondise moodustamise, et nii peale tulevad noored kui
kogenud mängijad saaksid jääl oma potentsiaali realiseerida. Usun, et esimene koondise aasta saab olema väljakutsuv, kuid esimene eesmärk on lähi aastatel kindlasti tõusta II divisjoni tasmele. Omalt poolt soovin koondise kandidaatidele jõudu ja jaksu treenimisel!”
kommenteeris naiste koondise tagasitulekut Eesti Jäähokiliidu tegevjuht Rainer Komi.

Eesti naiste jäähokikoondis kogunes esmakordselt 2005. aastal, mil peeti kohtumine Islandi koondise vastu. Mäng võideti skooriga 8:2.

Aastatel 2007 ja 2008 on rahvuskoondis varasemalt osalenud IIHF jäähoki maailmameistrivõistlustel IV divisjonis. Mõlemal aastal saavutati 4. koht.

Eesti Hoki pressiteade

Eelmine postitusDiscgolf: Toimus Ida-Virumaa nädalamängu etapp Vokas
Järgmine postitusEsmakordselt alustab Balti Hokiliiga

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.