Esmakordselt alustab Balti Hokiliiga

0
270

Balti Jäähokiliitude ja hokiklubide omavahelises koostöös käivitub algaval hooajal esmakordselt Balti Hokiliiga, kus igast Balti riigist osaleb kaks klubi, kes esimese lahingu peavad juba 27. novembril 2020.

Omavahel võtavad mõõtu kuus klubi: HK Liepāja (Läti), HK MOGO (Läti), Hockey Punks (Leedu), Kaunas Hockey (Leedu), HK Tartu Välk 494 (Eesti) ja Narva PSK (Eesti).

Balti Hokiliiga esimene ring leiab aset juba 27.-29. novembril, kus võistlevad Sandis Ozolinši, Stanley karikavõitja, järgi nime saanud alagrupis HK MOGO, Kaunas Hockey ja Tartu Välk 494. Selle alagrupi turniir toimub Tartus Astri Arenal. Darius Kasparaitise, 1992. aasta Olümpiamängude kuldmedalisti, nimelises alagrupis võtavad omavahel mõõtu Hockey Punks, HK Liepāja ja Narva PSK. Selle alagrupi lahingud peetakse Leedu pealinnas Vilniuses. Iga klubi mängib esimeses ringis 2 mängu ja kummastki alagrupist pääsevad edasi 2 parimat, kes omavahel otsustavas ringis võistlevad.

Viimane ring ehk Final Four, toimub 18.-20. detsembril Lätis, Rēzeknes. Neli parimat klubi mängivad omavahel läbi ühe korra ja Balti Hokiliiga (BHL) meister selgub paremusjärjestuse alusel.

”Balti riikide hokiringkondade ühendamine ja võimalus joonduda tugevate hokitraditsioonidega Läti järgi, on Eesti hokitaseme tõstmiseks väga oluline ja suur edasiminek. Balti Liiga tugevam tase annab kodustele noortele kvaliteetsema väljundi. Kõrgem tase ja suurem perspektiiv teeb hoki kõigi jaoks atraktiivsemaks ning aitab ala populaarsemaks muuta. Samuti annab suurem turg mängijatele, klubidele ning hokiliitudele paremad turundusvõimalused.” kommenteeris Eesti Hoki president Rauno
Parras, ”Samuti soovin tänada kõiki Eesti hokiklubisid oma panuse eest, et säärane turniir üldse võimalikuks saab! Ühtlasi on mul suur rõõm, et üks alagrupiturniir just Tartus toimub – selline rahvusvaheline turniir pälvib kindlasti palju tähelepanu ning aitab tublisti hoki
populariseerimisele kaasa ja teisalt näitab, et ühe korraliku jäähalli olemasolu Tartus on tuleviku perspektiivi mõttes hädavajalik.”

Esimene Balti Hokiliiga meister pälvib karika ja medalid, samuti tunnustatakse turniiri parimat väravavahti, kaitsjat, ründajat ja valitakse MVP (kõige väärtuslikum mängija).

Eesti Hoki pressiteade
foto autor: Galina Novikova

Eelmine postitusEesti naiste hokikoondis koguneb pärast 12-aastast pausi
Järgmine postitusPaul Kerese malefestivali noorteturniiri võitis Georg Aleksander Pedoson

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.