Eesti on tõusmas mängurite maakaardile oma põnevate ja andekate mängijatega. Kujunenud on mitmeid Eesti eSporti tippmeeskondi, kes võistlevad rahvusvahelistel turniiridel ja saavutavad muljetavaldavaid tulemusi. Näiteks Team Finest on üks Eesti edukamaid eSporti meeskondi, kes on saavutanud mitmeid võite Counter-Strike: Global Offensive’i turniiridel. Samuti on Eesti Hearthstone’i mängijad saavutanud kõrgeid kohti rahvusvahelistel turniiridel ning on tuntud oma mänguoskuste poolest.

Lisaks on Eesti kodumaised turniirid muutumas üha populaarsemaks, mis annab võimaluse ka kohalikel mängijatel end proovile panna. Näiteks on Telia Open- CS:GO üks suurimaid Eesti eSporti üritusi, kus kohalikud mängijad saavad võistelda nii Eesti kui ka välismaiste meeskondade vastu. 2023.aastal alustas Telia uue e-sporditurniiriga. Kavas on PUBG Battlegroundsi, CS:GO, League of Legendsi ja Fortnite’i turniirid, osaleda saab sõltuvalt mängust nii üksi kui võistkonnaga. 

Eesti valitsus on ka tunnustanud e-sporti kui olulist majandusharu ja on toetanud mitmeid e-sporti projekte. Näiteks on Eesti Meediaettevõtete Liit käivitanud algatuse, mille eesmärk on toetada Eesti e-sporti ja edendada selle tuntust nii Eestis kui ka välismaal.

Eestis ei kuulu e-spordi hulka näiteks kasiinomängud, veebi-lauamängud ning teised hasartmängud. Boost Casino on säilitanud oma iseseisvuse ning toimib veebis edasi erapooletuna. 

Eesti e-spordi maailm on täis andekaid ja tuntud mängijaid. Siin on mõned Eesti e-spordi kuulsused:

  1. Martin “Reynad” Larsson – Hearthstone’i mängija, kes on võitnud mitmeid rahvusvahelisi Hearthstone’i turniire ja on teadatuntud professionaalne mängija.
  2. Hendrik “Hendrixon” Siimson – Counter-Strike: Global Offensive’i mängija, kes on pühendanud oma mängukarjääri CS:GO mängule.
  3. Lauri “Cyanide” Happonen – League of Legends’i mängija, kes on võitnud mitmeid rahvusvahelisi turniire ja on tuntud oma suurepäraste mänguoskuste ja meeldiva isiksuse poolest.
  4. Mihkel “st^” Tael – Counter-Strike: Global Offensive’i mängija, kes on võitaks tulnud mitmetel rahvusvahelistel võitlustel.
  5. Kristjan “FejtZ” Allsaar – Quake’i mängija, kes on võitnud mitmeid rahvusvahelisi turniire ja on tuntud oma suurepäraste mänguoskuste ja pühendumuse poolest.

Need on vaid mõned Eesti e-spordi kuulsused, kuid seal on palju teisi andekaid mängijaid, kes on saavutanud muljetavaldavaid tulemusi rahvusvahelistel turniiridel ja panustanud Eesti e-spordi arengusse.

Eesti e-spordi maastik on mitmekesine ja pakub palju erinevaid mänge, mida mängitakse võistluslikult. 

  1. Counter-Strike: Global Offensive – CS:GO on üks populaarsemaid e-spordi mänge Eestis. Mängijad võistlevad 5 vs 5 meeskondades ja püüavad võita vastaste meeskondi.
  2. League of Legends – LoL on üks populaarsemaid MOBA (multiplayer online battle arena) mänge maailmas. Mängijad võistlevad 5 vs 5 meeskondades ja püüavad hävitada vastaste baasi.
  3. Dota 2 – Dota 2 on teine populaarne MOBA mäng, kus mängijad võistlevad 5 vs 5 meeskondades ja püüavad hävitada vastase tagalat.
  4. Fortnite – Fortnite on Battle Royale stiilis mäng, kus mängijad võistlevad üksteisega, et saada viimaseks ellujäänud mängijaks.
  5. Hearthstone – Hearthstone on digitaalne kaardimäng, kus mängijad võistlevad üksteisega kaartide abil. Mängijad peavad oma kaarte nutikalt kasutama, et võita vastast.

Need on vaid mõned populaarseimad e-spordi mängud Eestis. Starcraft II, Overwatch, Rainbow Six Siege on samuti populaarsed Eestis ja kogu maailmas.

Eelmine postitusHomme algavatel iluvõimlemise Euroopa meistrivõistlustel astuvad võistlustulle Kreitsman ja Beljajeva ning rühmkava koondised
Järgmine postitusEesti noortekoondis võitis mitmevõistluse Balti meistrivõistlused

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.