Homme algavatel iluvõimlemise Euroopa meistrivõistlustel astuvad võistlustulle Kreitsman ja Beljajeva ning rühmkava koondised

0
39

Sel nädalal kogunevad Aserbaidžaani pealinna Bakuusse Euroopa parimad iluvõimlejad, et selgitada välja kontinendi meistrid. Eesti on esindatud kõigis iluvõimlemise distsipliinides – juunioride rühmkava, rühmkava rahvuskoondis ning individuaalvõimlejad Ester Kreitsman ning Adelina Beljajeva.

Ettevalmistus EM-iks oli viperustega – vigastuse tõttu pidi kolm päeva enne delegatsiooni väljasõitu osalemisest loobuma Melany Keler. Eesti esinumber Polina Murashko peale aprilli lõpus saadud vigastust treeningute juurde ei naasnud. Võitlust pääsemise eest individuaalide mitmevõistluse finaali jätkavad 15-aastane Ester Kreitsman ning 2018 noorte olümpiamängude osaleja Adelina Beljajeva. Juunioride rühmkava koondise koosseisu kuuluvad Nika Oborskaja, Polina Tubaleva, Elys Kretelle Kukk, Kamila Grigorenko ja Meibel Kudak, treenerid Julia Tjomuškina ja Irina Stadnik. Rahvuskoondise koosseisu kuuluvad Kiara Oja, Maria Muravjova, Victoria Puusepp, Vanessa Vulf ja Ksenja Ožigina, treenerid Natalja Bestšastnaja ja Maria Susi.

Kokku osaleb Euroopa meistrivõistlustel 22 juunioride rühma, 19 meistriklassi rühma ning 77 meistriklassi individuaalvõimlejat. Eesti koondis läheb püüdma individuaalvõimlejate riikide arvestuse 12-st parima sekka pääsemist. See annab õiguse järgmisel MM-l ja MK-etappidel osaleda enama kui ühe võimlejaga. Eelmisel aastal Iisraelis toimunud Euroopa meistrivõistlustel jäi Eesti 13. kohale.

Bakuu Euroopa meistrivõistluste favoriidid on valitsev maailmameister Sofia Raffaeli (ITA), Euroopa meister Boryana Kaleyn (BUL) ning kurikakava maailmameister Daria Varfolomeev (GER). Rühmade medalite pretendendid on olümpiavõita Bulgaaria, OM-i pronksmedalist Itaalia ning maailmameistrivõistluste medalistid – Israel, Aserbaidžaan ja Hispaania.

EM-i ametlik koduleht SIIN.

Pressiteade
Foto: Indrek Kask

Eelmine postitusIda-Virumaa suurim liikumissündmus Narva Linna Jooks toimub 9. ja 10. juunil koos suurejoonelise Narva päevade kultuuriprogrammiga
Järgmine postitusEesti tõusvad tähed: Eestlaste põnevate eSpordi-alade paljastamine

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.