Iluuisutamise Euroopa meistrivõistlustel Tallinnas osaleb rekordarv riike

0
40

Esmaspäeval, 20. detsembri õhtul lõppes iluuisutamise Euroopa meistrivõistlusele registreerumise tähtaeg. 12.-16. jaanuarini Tallinnas Tondiraba jäähallis toimuvale iluuisutamise EM-ile registreerus rekordarv maid – 37 riiki 185 sportlasega – 35 meest, 38 naist, 25 paari ja 31 jäätantsupaari.

Eestit esindavad EM-il naiste üksiksõidus Niina Petrõkina ja Eva-Lotta Kiibus, meeste üksiksõidus Arlet Levandi ja jäätantsus Solene Mazingue – Marko Jevgeni Gaidajenko. Tänavustel võistlustel on naiste üksiksõidus Eestil kaks kohta tänu Eva-Lotta Kiibuse suurepärasele esinemisele 2020. aasta Euroopa meistrivõistlustel, kus ta saavutas 7. koha. ISU seaduste järgi saab maa, kus sportlane jõuab esikümnesse, välja panna järgmisele võistlusele juba kaks sportlast.

Väljas on ka juba Euroopa meistrivõistlustel osalejate nimekirjad. Puuduvad veel ainult Venemaa esindajad, sest Venemaa meistrivõistlused peetakse alles jõulude ajal 23. – 26. detsembril Peterburis. Need tulemused on väga olulised, sest põhiosa medalivõitjatest tuleb kindlasti Venemaalt.
Ülitugev on Venemaa naiste üksiksõidu koondis, kus eesotsas on maailmarekordite omanik Kamila Valijeva, kelle kavades on kõige raskemad hüpped. Lühikavas hüppab ta kolmekordset axelit, vabakavas aga esitab kolm neljakordset hüpet ja samuti kolmekordse axeli. Jääle tuleb ka naiste üksiksõidus mitmete neljakordsete hüpete esmaesitaja Aleksandra Trussova, kes sügise algul Venemaa kontrollesinemistel esitas kava viie neljakordse hüppega. Venemaa koondises on ka 2021. aasta maailmameistrid jäätantsus Viktoria Sinitsina – Nikita Katsalapov ja paarissõidus – Anastassia Mišina – Aleksandr Galliamov.

Ia Remmel

Eelmine postitusEesti U20 jäähokikoondise võit Poola üle
Järgmine postitusTulevik jätkab Esiliigas ja Vaprus Premium liigas

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.