Eesti U20 jäähokikoondise võit Poola üle

0
20

Tallinnas, Tondiraba jäähallis toimub peeti täna eelviimase IIHF U20 maailmameistrivõistluste I divisjoni B-grupi turniiripäeva kohtumised.

Eesti alla kahekümneaastaste jäähokikoondis kohtus turniiri eelviimasel päeval Poolaga, kellel samuti punktiskoor veel avamata. I divisjoni B-gruppi püsimajäämiseks vajas Eesti U20 rahvusesindus, sarnaselt Poolale, võitu.

Avakolmandikul saatis Poola koondis Eesti väravasse litri ning 1:0 seis tablool püsis teise kolmandiku lõpuni.  Kolmandal perioodil viskasid Marek Potšinok ja Deniss Kontseus Eesti eest U20 koondise 1:2 eduseisu. Poolakad Pawel Wybiral ning Karol Sterbenz saatsid aga kaks litrit taas eestlaste võrku. 59. minutil viigistas Marek Potšinok mänguseisu ja normaalaeg lõppes seisuga 3:3.

Lisaaja kümnendal sekundil viskas Eesti U20 koondise kapten Daniil Kulintsev kohtumise võiduvärava.

Eesti koondisel on nüüd 2, Poolal 1 punkt. I divisjoni B-gruppi püsimajäämine selgub homme.

Turniiripäeva avakohtumise pidasid Ukraina ning Sloveenia, mille sloveenid seisuga 4:8 (1:4; 1:2; 2:2) võitsid.

Kell 16:30 alanud mängus Prantsusmaa ning Jaapani vahel lõpetati esimene periood väravateta viigiga, kuid teisel kolmandikul läksid prantslased 4:0 juhtima. Kuigi viimasel perioodil viskasid jaapanlased 4 väravat tagasi, täiendas Prantsusmaa oma skoori veel kahe silma võrra  ning lõppseisuks tabloole vormistati 6:4

I divisjoni B-grupis asub 12 punktiga esikohal Sloveenia koondis, kes on võitnud kõik 4 peetud kohtumist. Neile järgnevad 10 punktiga Prantsusmaa, 6 punktiga Jaapan ning neljandal kohal on Ukraina 5 silmaga.

Turniiri viimasel päeval mängib Sloveenia Prantsusmaaga, Ukraina Poolaga ja Eestit ootab ees kohtumine Jaapaniga.

Eelmine postitusEesti Kultuurkapitali Ida-Virumaa ekspertgrup toetas spordiüritusi
Järgmine postitusIluuisutamise Euroopa meistrivõistlustel Tallinnas osaleb rekordarv riike

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.