Kinnitati esimesele maailmakarika etapile suunduv koondis

0
15

19. ja 21. novembril peeti Norras Sjusjöenis Eesti laskesuusakoondise katsevõistlused, mis järel kinnitati 27. novembril algavale Östersundi maailmakarikaetapile sõitev koondis.

Enne katsevõistlusi oli MK-koondisesse kinnitatud juba kolm sportlast – Tuuli Tomingas, Johanna Talihärm ja Rene Zahkna. „Kevadel tegime koos peatreener Fjodor Svobodaga otsuse, et eelmise hooaja maailmakarikasarja parim mees ja naine ning ka üldarvestuses TOP60 hulka kuulunud Johanna Talihärm pääsevad sel talvel otse MK-koondisesse,“ ütles Eesti laskesuusakoondise teine treener Daniil Steptšenko.

Sjusjöenis toimunud katsevõistlustel sõideti reedel sprint ja pühapäeval lühendatud individuaaldistants. Tuuli Tomingas ja Johanna Talihärm tegid kaasa sprindis, Rene Zahkna võistlustel ei osalenud. Mõlemal distantsil startinutest näitas parimat tulemust Kristo Siimer, kes võitis mõlemad sõidud.

Eesti naistel on maailmakarikasarjas neli stardikohta, meestel kolm kohta. MK-koondise valikul lähtusid treenerid mitmest näitajast. „Maailmakarika etapile sõitvad sportlased valiti välja eelmise hooaja tulemuste, katsevõistluste ja treenerite ettepanekute põhjal,“ ütles Steptšenko.

Naistest sõidavad Östersundi maailmakarikaetapile Tuuli Tomingas, Johanna Talihärm, Kadri Lehtla, Susan Külm ja Regina Oja. Meeste MK-koondisesse kinnitati Rene Zahkna, Kristo Siimer, Robert Heldna ja Kalev Ermits.

Grete Gaim, Raido Ränkel, Marten Aolaid, Mart Všivtsev ja Jüri Uha suunduvad IBU karikasarja esimesele etapile Idres, kus antakse esimene start 25. novembril.

27. novembril Östersundis algaval laskesuusatamise maailmakarikasarja avanädalavahetusel on kavas individuaaldistants ja sprint.

biathlon.ee

Eelmine postitusVõrkpall: Rahvaliigas peeti kaks kohtumist
Järgmine postitusKohtla-Järvel toimusid rahvusvahelised võistlused Swim Grand Prix Wiru

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.