Rohkem kui 300 ujujat 18. klubist (16 Eestist ning 2 Leedust) osalesid rahvusvahelisel noortevõistlusel Wiru Grand Prix, mis toimus 26.–27. novembril uues Kohtla-Järve spordi- ja tervisekeskuses.

Kohtumise korraldas ujumisklubi Aktiiv: „Swim Grand Prix on sündinud Leedus,” räägib klubi Aktiiv treener Sergei Mihhailov, „ühel Baltimaa mängul me leppisime Leedu kolleegidega kokku selle, et need võistlused on vaja korraldada ka Eestis ning eriti Kohtla-Järvel. Kahjuks, koroonaviiruse piirangute tõttu ei saanud tulla võistlejad Venemaalt ja Valgevenest. Loodame, et meie võistlus muutub traditsiooniks ning sellest võivad osa võtta ka teised välismaa sportlased.”

Kahepäevasel Wiru Grand Prix’il võitsid medali koguni 85 sportlast! Kõige rohkem medaleid sai koju viia Tartu Ujumise spordiklubi – nende arvel on 75 medalit, millest 35 kuldsed. Tallinna klubil Garant sai kokku 27 medalit (11 + 7 + 9). Esimeste kohtade arvu (8) kolmanda koha saavutas klubi Wiru Swim – kokku 14 medalit. 5 kulda on Kohtla-Järve klubil Aktiiv (kokku 21 medalit) ja Jõhvi Spordikoolil (kokku 12 medalit). Narva SK Energia kasvandikud said 17 medalit (4 + 5 + 8). Meie külalised Kaunasest võitsid 28 medalit, millest 9 on kuldsed.

Individuaalarvestuses on kõige rohkem medaleid kotti pannud Tartu Ujumise Spordiklubi esindaja Robin Priks (6). 5 medalit on koju viinud Ute Viktoria Liu Yeung (Jõhvi Spordikool) ja Deniss Tshikalev (SK Energia).

Võitjaid ja medalite omanikke tunnustati kuues erinevas vanuseklassis 50- ja 100- meetristel ujumisdistantsidel. Samuti Open klassis 200 meetri vabaltujumises.