blank

Sport on olnud läbi aegade üheks suurimaks meelelahutuse viisiks – nii spordi harrastamine kui ka spordivõistluste ja -ürituste vaatamine. Tulihingelised fännid on kindlasti enda jaoks leidnud ka lemmik võistleja või võistkonna, kellele kaasa elada ja toetada. Järgnevalt räägime viisidest, kuidas toetada oma lemmikuid.

Üks lihtsamaid viise oma lemmiksportlast või -tiimi toetada on jälgida neid sotsiaalmeedias. Olgu selleks Facebook, Instagram, Twitter või TikTok. Tihti jagatakse seal telgitaguseid kaadreid, huvitavaid fakte sportlastest, pilte ja videosi nende peredest, toitumisharjumusi ja ühiskondlike või heategevuslike organisatsioone, mida tiim või sportlane toetab. Lisaks jälgimisele saad ka nende postitusi jagada, et ka sinu sõbrad ja jälgijad näeksid, et toetad mingit kindlat tiimi või sportlast. Nii võid isegi sina fännibaasi suurendada. Paljud fännid kirjutavad ka kommentaare sportlaste sots.meedia postituste alla ning mõnikord sportlased isegi vastavad neile (peab arvestama, et kommentaare on tuhandeid), nii võid ka sina kommenteerida ja oma toetust avaldada – ja äkki ka sinu lemmiksportlane vastab sulle.

Käi võistlusi kohapeal vaatamas. Nii näevad ka sportlased, kui suur hulk inimesi neile kaasa elab. Lisaks võib sul avaneda võimalus küsida oma lemmikult autogrammi. Kui fännad võistkonda, siis saad panna selga tiimi särgi, tiimivärvides riided või ehtida end muu fänniatrubuutikaga. Pühendunud fännidel on saanud harjumuseks ka näomaalingute tegemine ning tiimihümni ja toetuslaulude laulmine. Hooajapilet on rohkem kui lihtsalt pilet mängule. See on pikaajaline pühendumus, mis näitab, et oled valmis peaaegu igal laupäeval või pühapäeval hooaja jooksul minema oma lemmiktiimile toetust avaldama.

Televiisorist või veebis otseülekannete vaatamine on mugav viis sportlaste toetamiseks. Spordiüritusi salvestatakse mitme kaameraga ja ilmselt saad parema ülevaate mängust või võistlusest kui kohapeal olles. Otseülekandeid kommenteerivad spordiala spetsialistid, nii saad teada ka põnevaid fakte ja ka veidi ajalugu. Spordiürituse vaatamisele lisab põnevust ka spordipanustamine – nii saad oma lemmiku võidu puhul ka endale väikse rahalise preemia.

Oma lemmiktiimi saad toetada ka ostes nende merch’i ehk fännitooteid – olgu selleks t-särk, sall, lipp, müts, tass või pleed. Fännitooteid saab kasutada igapäevaelus ning võtta kaasa mängudele, et näidata oma toetust tiimile. Lisaks võistkonnale toetuse näitamisele, toob fännitoodete müük neile ka rahalist tulu.

Eelmine postitusOrienteerumine: Narvas lõppes orienteerumise hooaeg
Järgmine postitusCoolbet saaliliigas mängib 2021/2022 hooajal senise 8 asemel 10 meeskonda

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.