Madalamate liigade hooaeg lõppes

0
45

Jalgpalliliidu juhatus otsustas lõpetada Eesti meistrivõistluste hooaja naiste Esiliigas ning meeste II, III ja IV liigas, sest võistkondadele ei ole pika hooaja lõpusirgel võimalik tagada sportlikult võrdset olukorda. Meeste II liigas jäi pidamata kolm, meeste III liigas üks, meeste IV liigas ühel tasandil üks ning naiste Esiliigas üks voor.

Lõpetatud liigade võistkondade osalusel üleminekumänge ei toimu, kohtade vahetus nende liigadega seoses toimub läbi otse tõusvate ja välja kukkuvate võistkondade. Kõikides lõpetatud liigades autasustatakse esikolmikusse jõudnud võistkondi siis, kui lõplikud kohad olid lõpetamise hetkeks selged.

Praktiliselt tähendab juhatuse otsus, et üleminekumängud toimuvad Premium liiga ja Esiliiga ning Esiliiga ja Esiliiga B vahel. Esiliiga B tasandilt langevad välja 9. ja 10. kohale jäänud võistkond, II liigast saavad õiguse tõusta FA Tartu Kalev ja Raplamaa JK (kelle ees olevad Paide Linnameeskond III ja FC Kuressaare II ei oma õigust tõusta). II liigasse tõusmiseks saavad õiguse III liiga piirkondades esikoha kindlustanud võistkonnad (kolmes piirkonnas) ja liiga lõpetamise hetkel esikohal olnud võistkond (ühes piirkonnas).

Ühtlasi otsustas jalgpalliliidu juhatus, et sellesse aastasse planeeritud naiste karikavõistluste mängud toimuvad järgmisel aastal. Meeste karikavõistluste 1/8-finaali mängud peetakse võimalusel sel aastal, kuid on võimalik osade mängude pidamine ka uuel aastal.

Juba varem oli jalgpalliliidu juhatus otsustanud jätkata meeste Esiliiga ja Esiliiga B võistlusi vastavalt vabariigi valitsuse uutele nõuetele.

Samuti oli varem teada, et jätkuvad Premium liiga, naiste Meistriliiga, naiste rahvaliiga, meeste Coolbet rahvaliiga A tasand ning noorte meistrivõistlused, hooaega alustasid Coolbet saaliliiga ja saalijalgpalli Esiliiga.

„Eesti Jalgpalli Liidu üks olulisemaid eesmärke on hoida jalgpallikogukond ühtsena ja pakkuda kõigile inimestele võimalust osaleda jalgpallis. Lähtume oma tegevustes ja otsustes osalejate sportlikult võrdsest kohtlemisest, vastutusest turvalise keskkonna loomisel ja riigis kokku lepitud reeglite täitmisest. Täname kõiki klubisid ja mängijaid mõistva suhtumise ja hea koostöö eest!“ seisis jalgpalliliidult klubidele saadetud kirjas.

Pressiteade

Eelmine postitusMida teha kodus igavuse korral?
Järgmine postitusEesti kreeka-rooma maadlejad U23 MM-il Belgradis medalimatšidesse ei pääsenud

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.