Sügis on käes, ilmad on muutumas külmemaks ja päevad lühemaks, mis tähendab, et inimesed hakkavad tunduvalt rohkem aega veetma oma koduseinte vahel. Mida aga teha, kui telekast tuleb ainult jura, Netflixist ei leia ka midagi põnevat ja raamaturiiulis olevad raamatud on läbi loetud? Järgnevalt käim välja mõned ideed, mis loodetavasti aitavad teid igavuse korral.

Üheks väga mõnusaks ajaveetmisvõimaluseks on vinged kasiinomängud, mis on väga lõbusad ja kaasahaarvad. Sel aastal on Eesti meedias olnud mitmeid uudiseid tõelistest kasiino megavõitudest. Alustades noorest neiust, kes suutis 20 sendise panusega võita üle 3 miljoni euro ja lõpetades kõigest kahe kuu taguse 7.2 miljoni euro suuruse rekordvõiduga. Selliste uudiste saatel on ka Eestis slotimängude populaarsus hüppeliselt kasvanud. Hetkel tegutseb väikeses Eestis üle 20 erineva veebikasiino, mis pakuvad mitut tuhandet erinevat mängu. Kuna mängude valik on suur, siis on see kindlasti suurepärane igavuse peletaja, kuid selliste megavõitude saamine on äärmiselt haruldane ja kindlasti ei tohi minna kasiinosse eesmärgiga raha teenida ja kunagi ei tohiks mängu panna rohkem, kui olete valmis kaotama. Kui aga võtta asja mõistuse piires, siis võib kasiinos mängimist võrrelda ka kinos või baaris käiguga – need kõik on tegevused aja sisustamiseks, mille eest tuleb maksta „piletiraha“.

Järgmiseks tegevus, mis paljudele ei meeldi, kuid lõpptulemus teeb meele kindlasti rõõmsaks on koristamine. Pange käima oma lemmikmuusika, ajage perel/elukaaslasel ka jalad alla ja lööge kogu kodu põhjalikult läikima. Lisaks võib koristamise käigus välja tulla esemeid ja riideid, mida enam pole vaja ja need annetades kellegi teise päev paremaks teha või maha müües lisaraha teenida. Viimastel aastatel on Eestis ülipopulaarseks muutunud Yaga portaal, mis on spetsialiseerunud kasutatud riiete müügile. Esialgu oli see populaarsem naiste seas, kuid nüüd on hakanud sinna tekkima ka meesteriideid.

Talve tulekuga koguvad karud rasva ja vajuvad talveunne, kuid see ei tähenda, et inimesed seda sama tegema peaksid. Seepärast ongi meie järgmiseks igavuse peletajaks trenni tegemine. Treenimiseks ole vaja osta kallist jõusaali kuukaarti või minna välja külma ja vihma kätte jooksma. Kodusteks treeninguteks piisab joogamatist, paarist hantlist ja enda ning partneri keharaskusest. Myfitness on näiteks oma kodulehele üles laadinud suurepärased videotreeningute seeriad, et ka kõige laisemad saaksid kodustes tingimustes edukalt trenni teha.

Kui aga tõesti kodus trenni teha ei viitsi (mis on ka mõistetav), siis võiks internetist õppida midagi uut ja harivat, sest internet on täis põnevaid veebilehti ja videosid, mis laiendavad silmaringi. Kunagi ei tee liiga enese harimine finantsvaldkonnas. Näiteks viimastel aastatel on järjest rohkem hakatud rääkima krüptorahast. Kui kodus midagi teha ei ole, siis tasubki end kurssi viia erinevate krüptovaluutadega. Samuti võite Youtubest vaadata erinevaid TED talke, mille teemadeks on näiteks psühholoogia ja kehakeel. Lõpetuseks võite õppida ka uut keelt, mis on tänu maailmakuulsale Duolingo rakendusele tehtud imelihtsaks ja lõbusaks.

Kokkuvõte

Kõige lihtsam on kodus igavuse korral diivanil lösutada, krõpsu süüa ja telekat vaadata või videomänge mängida. Selle asemel võiks aga hoopis teha midagi asjalikku ja näiteks kodu ära koristada, ennast trenniga liigutada või fantaasiafilmide asemel end harida dokumentaalidega. Internet on lõputult suur ja sealt leiab vastused pea igale maailma küsimusele ja murele. Seetõttu võikski vähemalt osa vabast ajast „kulutada“ millega uue õppimisele.

Eelmine postitusVigastustega kimpus Välk Balti Hokiliiga finaalkohtumistel kaasa ei löö
Järgmine postitusMadalamate liigade hooaeg lõppes

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.