Noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused toovad Otepääle 500 sportlast

0
23

23. veebruarist 2. märtsini 2024 võõrustab Otepää IBU laskesuusatamise noorte ja juunioride maailmameistrivõistluseid. Tehvandi Spordikeskuses astub võistlustulle ligi 500 noort laskesuusatajat 38 riigist, keda toetab üle 300 tiimiliikme.

Esimest korda toimusid IBU noorte ja juunioride maailmameistrivõistlused Tehvandi Spordikeskuses 2018. aastal. Otepää korralduskomitee on varasemalt läbi viinud ka laskesuusatamise Euroopa meistrivõistluseid ning 2022. aastal BMW IBU maailmakarikaetapi. “Noorte ja juunioride maailmameistrivõistluste läbiviimine on korraldajatele maailmakarikaetapist isegi keerulisem, sest võistluspäevi ja sportlasi on oluliselt rohkem,” ütles võistluskomitee esimees Hillar Zahkna.

Kuigi Euroopas on sel hooajal mitmel pool lumega probleeme, siis Otepääl on tingimused väga head ja piisav lumevaru olemas. “Tehvandi Spordikeskus on võistlusteks valmis, rajad on hästi ettevalmistatud ja võistluste toimumine igal juhul kindlustatud,” ütles Zahkna. Kokku antakse Otepääl kaheksal võistluspäeval 18 starti. Maailmameistrid selguvad segateatesõidus, individuaaldistantsil, sprindis, ühisstardist sõidus ja teatesõidus ning seda nii noorte kui juunioride vanuseklassis.

biathlon.ee

Eelmine postitusArlet Levandi ja Niina Petrõkina olid edukad Tallink Hotels Cup’il
Järgmine postitusKaldvee ja Lill tulid kodusel MK-etapil kolmandaks

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.