Optibet rahvaliiga Ida regioonis pääses esimesena finaali Lüganuse

0
14

Kahe mängu kokkuvõttes peetud poolfinaal seerias toimus esimene mäng reedel Vokas, mille koduväljakul mänginud Toila suutis ka võita 80:75. See andis neile 7 punktilise edu järgmiseks päevaks, mil toimus teine kohtumine Maidlas.
Reedeses mängus dikteeris terve mäng Toila ja vahe oli vahepeal ka juba pea 20 punkti, kuid Lüganuse suutis siiski tulla lähemale ja Vokast lahkuti 7 punktilise kaotusega. Võitjate parimana viskasid Andrus Lehismets 27 punkti, Mario Krisimaa 23 punkti ning Veiko Simm lisas 18. Kaotajatele tõi Erik Raud 15 punkti.

Laupäeval peetud kohtumises alustas paremini jällegi Toila ja saadi kohe ka 10 punktiline edu sisse, kui Lüganuse vähendas vahet veerandaja lõpuks 5le punktile. Teise veerandajal tabasid Lüganuse mehed 6 kolmepunktiviset ja võitsid veerandi 33:19. See andis Lüganusele kokkuvõttes 2 punktilise edu kahe mängu peale. Kolmas veerand lõppes viigiga ehk mõlemal võistkonnal olid põhimõtteliselt võrdsed võimalused. Erik Raua ja Tanel Maalma korvidest said Lüganuse mehed neljanda veerandaja lõpus siiski piisavalt suure vahe sisse ja seda enam Toila mehed tagasi ei suutnud mängida. Lõpptulemus 89:73 ja Lüganusele kahe mängu kokkuvõttea 7 punktiline võit. Võitjate parim oli Henry Tammann 25 punktiga, Rejio Peenema lisas 20. Kaotajatele tõi Andrus Lehismets 19 punkti, Marek Vinni lisas 18.

Lüganuse ootab oma finaali vastast Hito ja Haljala NGU paarist (mängud toimuvad 14 ja 15 aprill). Finaal mängitakse 27. aprillil Jõhvi spordihallis kell 17.00