Tiitlikaitsja Serviti edenes Balti finaali

0
6

Täna kõlas Põlva Mesikäpa Hallis Balti liiga finaalturniiri avapauk, kui päeva esimeses poolfinaalis kohtusid Põlva Serviti ja Leedu klubi HC Dragunas. Võõrustaja Serviti haaras kindla võidu numbritega 39:31 (20:15), teenides koha finaali.

Korduv stsenaarium, mis päädis Serviti võiduga

Poolfinaalile kohaselt oli algus rabe ja närviline. Esimesena murdis end mängu Serviti, kui Jürgen Rooba 2. minutil skoori tegi. Dragunas sai esimese värava kirja 5. minuti eel, kui Karolis Stropus Eston Varuskist mööda mängis. Mängu senise suurima edumaa kehtestas Serviti 8. minutil, mil skooris Hendrik Varul, kes viskas seisuks 5:2. Dragunas hakkas juba leidma oma rütmi, kuid Serviti sekkus kindlameelselt: koos Varuski tõrjete ja Stanislav Kholodiuki, Henri Sillaste ja Robin Obergi kiirvastustega oli Põlva klubi 13. minutiks juhtimas seisuga 10:6. Pool esimesest poolajast oli mängitud, kui seisuks oli 12:7. Seejärel hoidis Serviti Dragunast stabiilselt 5 värava kaugusel ja nõnda oli kohtumise 21. minutiks seis 16:11. 24. minutil hakkas Dragunas Servitit uuesti survestama, kui vähendas vahemaa esialgu 4 värava peale ning siis juba 3 värava peale. Servitil esines raskusi realiseerimisega, ent Rooba edukas 7-meetri karistusvise 26. minutil hoidis Põlvat juhtimas seisuga 19:15. Paarkümmend sekundit enne esimese poolaja lõppu taastas Mathias Rebane Serviti 5-väravalise edumaa. Sellega lõppes tempokas esimene poolaeg ning Serviti läks mängu teisele poolele vastu skoorilt 20:15.

Teine poolaeg algas Varuski järjekordse tõrjega, kinkides Servitile kiirrünnaku võimaluse, mille realiseeris Henri Sillaste. Tõnis Kase ja Timmo järgnesid talle, viies Serviti 23:16 ette. Mängu tempo aga ei raugenud ning Dragunas otsis võimalusi vahemaa kahandamiseks. 40. minuti täitudes oli seisuks 27:22 Servitile, ent juba minut hiljem oli vahemaa 4-väravaline. 45. minutiks oli Serviti oma edu taas 6 värava peale üles ehitanud. Kuigi skoor 30:24 oli Serviti kasuks, demonstreeris Dragunas südi võitlust. 50. minutiks oli seis 32:28. Vahepeal juba 32:25 juhtinud Serviti pidi otsa vaatama korduvale stsenaariumile, kus vastane hakkas lähemale pürgima. 53. minutil vähendas Dragunase Gytis Šmantauskas vahemaa 3 värava peale. Vajaliku 7-meetri karistusviske realiseeris 56. minutil Rooba, visates seisuks 35:30. Põlva meeskonna edu kindlustasid Timmo ja Arturs Meikšansi väravad, mis viisid Serviti seisuga 38:31 juhtima. Lõpusõna jäi Sillastele ning Serviti võitis tulemusega 39:31, edenedes homsesse finaali.

Serviti väravaküttideks osutusid Hendrik Varul ja Alfred Timmo 8 väravaga. Ühtlasi valiti Varul ka Serviti parimaks mängijaks. Dragunase resultatiivseim kui ka meeskonna parima oli Lukas Juskenas, kes sai kirja 6 väravat.

Serviti vastane selgub tänases teises poolfinaalis, kus vastamisi lähevad Viljandi HC ja ZRHK Tenax Dobele.

Pildil: Serviti läheb tiitlit kaitsma, esiplaanis Serviti tänaseks parimaks mängijaks valitud Hendrik Varul (Laura Plakso/Baltic Handball League).

Eelmine postitusTennis: Kristjan Tamm langes veerandfinaalis välja
Järgmine postitusOptibet rahvaliiga Ida regioonis pääses esimesena finaali Lüganuse