Pinevas esimeses poolfinaalmängus võitis Mistra Viljandit

0
5

Täna alustasid oma meistriliiga poolfinaali teekonda Viljandi HC ja Mistra. Paari esimeses poolfinaalmängus trumpas külaline Mistra koduvõistkonna Viljandi üle skooriga 25:22 (13:12).

Vaatemäng täie raha eest

Viljandi esimesed väravad tulid Hendrik Koksilt ja Aleksander Pertelsonilt, ent Mistra eest kostsid Martin Nerut, Carl-Eric Uibo ning Vladyslav Naumenko, kes viisid külalismeeskonna skooriga 3:2 ette. 5. minutil viigistas Koks seisu ning minut hiljem võitles Pertelson seisuga 4:3 Viljandi juhtpositsioonile. 10. minutil näitas skooritabloo numbreid 5:5. Viigistava värava tõi Mistrale Martin Johannson. 15. minutil soosis seis 8:7 Mistrat. Matši 17. minuti eel viigistas seisu Kristo Voika, visates skooriks 8:8. Palliplatsil toimus hingestatud võitlus ning iga värava nimel käis tihe rebimine. Kohtumise 25. minutil viskas Johannson seisuks 13:12. Sama seis jäi kestma esimese poolaja lõpuni, kuulutades esimese poolaja võitjaks Mistra.

Teise poolaja väravaarve avas Kristjan Koovit, viigistades Viljandi nimel seisu. 35. minutil realiseeris Koks 7-meetri karistusviske ning viis Viljandi juhtima skooriga 15:14. Paar minutit hiljem ehk 37. minutil oli seis aga taas viigis. 38. minutil tegi skoori Mistra väravavaht Armis Priskus, viies Mistra 16:15 juhtima. Talle järgnesid 40. minutil Johannson ja Kaspar Lees, kes suurendasid Mistra edumaa 19:16 peale. Sten Maasalu 42. ja 44. minuti väravad vähendasid Viljandi kaotuse seisule 18:19. Selle peale vastas Mistra väravatega ning nõnda oli 50. minutiks skoor 22:19 Mistra kasuks. Koksi 2 järjestikust väravat tõid Viljandi ühe värava kaugusele viigist, seisuks 22:21. 3 minutit oli jäänud mängida ja külaliste eest skooris Serhii Orlovskyi, tehes seisuks 24:22. Orlovskyi sulest tuli 20 sekundit enne lõppu veel üks värav, mille tulemina võitis Mistra esimese poolfinaalmängu skooriga 25:22.

Koduvõistkonna Viljandi resultatiivseim oli Hendrik Koks 6 väravaga. Mistra resultatiivseimad mängumehed Martin Johannson, Kaspar Lees ja Martin Nerut jäid 4 värava peale.

“Meeskonna edu võtmeks pean terve mängu kestel nii-öelda oma taseme välja mängimist. Kõvasti kaitses rabada ja kui on olukord, siis kiireid joosta enne, kui vastane positsioonid sisse suudab võtta. Armis [Priskus – toim] oli väravas omal kohal ja koostöö kaitsega sujus,” lausus Johannson. “Õnneks ei olnud meile natuke iseloomulikku mingil hetkel “ära kukkumist”. Endale tundub, et tegime kohati neile ise kingitusi, mis hoidis neid mängus. Parandamisruumi veel on, aga võit loeb ning peame kõvasti pingutama, et kodus seeria ära lõpetada. Uus mäng aga algab 0:0 seega töö pole kaugeltki tehtud.”

Viljandi HC ja Mistra kohtuvad uuesti 10. aprillil ning siis juba Arukülas. Serviti ja Kehra korduskohtumine toimub 9. aprillil Kehras. Finaali pääsemiseks tuleb võita 2 kohtumist. Hetkel on üks võit taskus nii Servitil kui ka Mistral.

Meeste käsipalli meistriliiga poolfinaalid

02.04. 19:00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (32:20)
03.04. 19:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – Mistra (22:25)
09.04. 19:00 Kehra Spordihoone HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – Põlva Serviti
10.04. 19:00 Aruküla Spordihoone Mistra – Viljandi HC
Vajadusel
17.04. 19:00 Mesikäpa Hall Põlva Serviti – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper
18.04. 19:00 Viljandi Spordihoone Viljandi HC – Mistra

Pildil: Viljandis olid tugevamad külalised Arukülast, viskel Martin Johannson (Karl-Fredy Kruup/Eesti Käsipalliliit).

Eelmine postitusEsmakordselt toimuv iluvõimlemisvõistlus Tallinn Open toob Eestisse 16 riigi paremiku