Esmakordselt toimuv iluvõimlemisvõistlus Tallinn Open toob Eestisse 16 riigi paremiku

0
4

Esmakordselt toimuv iluvõimlemisvõistlus Tallinn Open toob Eestisse 16 riigi paremiku

Sel nädalavahetusel, 5.-7. aprillil, toimub Tallinnas rahvusvahelise võimlemisföderatsiooni (FIG) võistluskalendrisse kuuluv iluvõimlemisvõistlus Tallinn Open. Kolmepäevane turniir toob pealinna nii individuaalvõimlejad kui iluvõimlemise rühmad. Antud distsipliinid kuuluvad olümpiaalade hulka ning kodupubliku ette astuvad mitmed Pariisi OMi pääsme teekonnal olevad võimlejad ja rühmad. Võistlusele on registreeritud 16 riiki ning lisaks Eesti paremikule astuvad favoriitidena võistlustulle esimest aastast täiskasvanute klassi liikunud valitsev juunioride maailmameister Liliana Lewinska (POL) ning 2020. aasta Euroopa MV võistkonna arvestuse pronks, 19-aastane İlona Zeynalova (AZE). Eesti, Läti, Leedu ja Poola juunioridele on Tallinn Open üheks kvalifitseerimisvõistluseks maikuus Budapestis toimuvale Euroopa meistrivõistlustele, mis on meie kontinendi viimaseks võimaluseks lunastada OM pääse.

Kodupubliku ette astuvad Eesti 8 individuaalvõimlejat – meistriklassi esindajad Anette Vaher, Valeria Valasevits, Melany Keler, Kristin Frey ning juunioridest Sofia JakovlevaAnna Karolina OboloninaElys Kretelle Kukk ning Nika Oborskaja. Valitsev Eesti meister ja 2023 EMi mitmevõistluse finalist Ester Kreitsman vigastusest taastumise tõttu Tallinn Openist osa ei võta.

Antud võistlus on esimeseks eelprooviks 2025. aastal esmakordselt Eestis toimuvatele iluvõimlemise Euroopa meistrivõistlustele.

Võistluse ajakava:

  1. aprill 2024 (reede) – iluvõimlemise mitmevõistlus: juuniorid, täiskasvanud ja rühmkavad
  2. aprill 2024 (laupäev) – iluvõimlemise mitmevõistlus: juuniorid, täiskasvanud ja rühmkavad
  3. aprill 2024 (pühapäev) – iluvõimlemise finaalid: juuniorid, täiskasvanud ja rühmkavad

Ajakava, startlistid, tulemused: https://rgform.eu/event.php?id_prop=5550

Foto autor Indrek Kask

Eelmine postitusTennis: Kaia Kanepi mängib BJK Cupil
Järgmine postitusPinevas esimeses poolfinaalmängus võitis Mistra Viljandit

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.