Selver/TalTech alistas Tartu Bigbanki 3:2 ja krooniti esmakordselt Eesti meistriks!

0
20

Eesti meistrivõistluste finaalseeria neljandast kohtumisest Selver/TalTechi ja Tartu Bigbanki vahel väljus 3:2 (25/22 23/25 23/25 25/23 15/13) võiduga Selver/TalTechi meeskond. Seega krooniti pealinna klubi esmakordselt Eesti mesitriks, seeria võideti mängudega 4:0.

Sarnaselt seeria kolmandale kohtumisele oli tänane mäng samuti nagu sõit ameerika mägedel. Selver suutis seejuures teises ja kolmandas geimis maha mängida 9:1 ja 9:2 eduseisud ning need geimid ka kaotada, ent suutis siiski vaimselt mitte murduda.

Tänagi vedas Selver/TalTechi rünnakuid Oliver Orav, kes tõi 26 punkti (+20), supermängu teinud tempomees Marx Aru panustas 18 punktiga (+11) ja pani seejuures 10 blokki, Jan Markus Üprus tõi 16 silma (+7). TalTechi vastuvõtt oli 40% ja rünnak 47%, blokist saadi kokku 17 silma ja servilt 7 punkti (5 ässa lõi Orav) ja eksiti 18 servil.

Bigbanki edukaim oli 24 punktiga (+9) Matej Šmidl, Mart Naaber panustas 15 punkti (+12) ning Taavet Leppik ja (+4) Tamur Viidalepp (+8) kumbki 14 punkti. Tartu vastuvõtt oli 37% ja rünnak 47%, blokist teeniti 9 punkti (Naabrilt 5 sulustamist) ja servil löödi 7 ässa ja eksiti 22 pallingul.

Meistriliiga parimad mängijad:

Nurgaründajad: Oliver Orav (Selver/TalTech) ja Matthew Slivinski (Võru Barrus VK)
Temporündajad: Mart Naaber (Tartu Bigbank) ja Marx Aru (Selver/TalTech)
Diagonaalründaja: Matej Šmidl (Tartu Bigbank)
Sidemängija: Leo Meyer (Selver/TalTech)
Libero: Johan Vahter (Selver/TalTech).