blank

Coolbet Hokiliiga võitjaks krooniti Riia HK Kurbads, kes alistas finaalseerias Tallinna HC Panteri mängudega 3:1. Täna Haabersti jäähallis peetud neljanda mängu võitis Läti klubi tulemusega 3:2 (0:0, 1:1, 2:1).

Avakolmandikul väravaid ei löödud, kuid teise kolmandiku kolmandal minutil läksid külalised Roberts Jekimovsi tabamusest juhtima. Viimasele vaheajale mindi 1:1 viigiseisul, sest kolmandiku keskel realiseeris Artur Fedoruk arvulise ülekaalu, söödupunkti sai Ilja Babrušev.

Kolmandal perioodil pääses HC Panter Saveli Novikovi täpsest viskast 2:1 juhtima, söötjateks Roland Luht ja Andrei Rozinko, kuid külalised viigistasid vähem kui kolme minutiga, skoori tegid Julians Misjus ning teist korda sihile jõudnud Jekimovs.

HC Panteri väravavaht Villem-Henrik Koitmaa tõrjus 34 ning HK Kurbadsi tagalat kaitsnud Arginto Milbergs 41 vastaste pealeviset.

HK Kurbads pälvis Coolbet Hokiliiga võidutrofee ning hõbemedali saanud HC Panter ühtlasi Eesti meistrikarika, Pantrite seni ainus Eesti meistritiitel pärines hooajast 2003/2004.

Coolbet Hokiliiga võitnud Riia HK Kurbadsi kapten Toms Hartmanis ütles finaalseeria järel, et nende meeskond teadis täpselt, kuidas tuleb kuldmedali võitmiseks mängida.

“Esmalt tahan tänada ja tunnustada HC Panteri meeskonda! Finaalseeria oli tõeliselt nauditav mõlema meeskonna jaoks. Kokkuvõttes kujunesid otsustavateks väikesed detailid. Samuti on meie meeskond on kogenum ja juba kaks hooaega üheskoos tegutsenud,” sõnas Hartmanis.

“Teadasime täpselt, kuidas peame tiitli võitmiseks mängima, meie riietusruumis valitses suurepärane õhkkond. Mõlemad meeskonnad mängisid sarnast, väga organiseeritud hokit ja lähtusid oma süsteemist. Saime aru, kuidas vastased tegutsevad, mida üritavad saavutada ja tegime seetõttu mõned muudatused. Ootasime väga pingelist ja võitluslikku finaalseeriat ja kogemus oli erakordselt mõnus,” lisas HK Kurbadsi kapten.

“HC Panteril on väga hea meeskond! Tore oli näha, et nad andsid noortele mängijatele võimaluse. Kui nad hoiavad oma tuumiku koos, siis võivad lähiaastatel palju saavutada,” ütles Hartmanis.

Coolbet Hokiliiga finaalis HK Kurbadsile alla jäänud, kuid Eesti meistriks kroonitud Tallinna HC Panteri peatreener Märt Eerme nentis finaalseeria järel, et soosikukoormat kandnud Läti klubi pidi tiitli võitmiseks kõvasti higistama.

“Õnnesoovid HK Kurbadsile meistritiitli puhul! Nad pidid tiitli võimiseks kõvasti higistama ja välja käima kõik, mis neil kotis oli. Finaalis mängisid kaks head meeskonnad ning kohtumised olid publiku jaoks nauditavad,. Otsustavaks said eksimused ja eemaldamised,” ütles Eerme.

“Mängisime kohe algusest saadik paremini kui laupäeval. Julgesime vastutust võtta ja olime agressiivsemad. Meie kaitsjate ja ründajate vahemaa oli väiksem, et olime üksteisele tunduvalt lähemal. Niimoodi on lihtsam mängida,” lisas HC Panteri peatreener.

“Kurbads võitis põhiturniiril. 24 mängust 23, seega kindlasti olen rahul. Kasvasime meeskonnana ja meie mäng muutus paremaks ja distsiplineeritumaks. Noored said väga hea kogemuse ja vanemad mehed korraliku finaali,” kostis Eerme.

Fotod leiate alljärgnevalt lehelt:

https://www.flickr.com/photos/-catherine/albums/with/72177720303116718

Autor: Catherine Kõrtsmik

Eelmine postitusSelver/TalTech alistas Tartu Bigbanki 3:2 ja krooniti esmakordselt Eesti meistriks!
Järgmine postitusEesti kurlingupaar tuli Riia MK-etapil teiseks

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.