Tallinna Maratoni 21,1 km distantsi võitjaks krooniti Roman Fosti ja Soukaina Atanane

0
48

Tallinna Maratoni programm algas poolmaratoniga, mille võitjaks krooniti Roman Fosti Eesti maratonitiimist. Naiste kiireim oli Soukaina Atanane Marokost.

Eesti suurim rahvaspordisündmus algas täna hommikul kell 9, kui Pika Hermanni jalamilt Falgi teelt startis 21,1 kilomeetri pikkusele rajale üle kahe tuhande poolmaratonist osavõtja.

Poolmaratoni võitis Eesti maratonitiimi jooksja Roman Fosti Spordiseltsist Sparta ajaga 1:06.39. Teiseks jäi pea terve distantsi koos Fostiga jooksu juhtinud Keenia esindaja Ibrahim Mukunga (1:07.13) ning kolmandaks norralane Magnus Sirnes Hjellum (1:08.07).

Naiste poolmaratoni võitjana finišeeris marokolanna Soukaina Atanane, ajaga 1:14.55. Teisele kohale tuli Adela Paulina Baltoi Rumeeniast (1:16.40) ja kolmanda auhinnalise koha võitis Sparta Spordiseltsi esindaja Pille Hinn (1:18.10).

Eesti suurima rahvaspordisündmuse programm jätkub täna kell 14 Nike Noortejooksuga ning kell 17 kümnekilomeetri pikkuse RIMI Sügisjooksuga ja kulmineerub pühapäeva hommikul kell 9 startiva maratonidistantsiga. Täna alates keskpäevast toimuvad Snelli staadionil ka Limpa Lastejooksud.