Tartu Rulluisumaraton toimub tavapärasel kujul

0
360

Igal aastal suve lõpus toimuv Tartu Rulluisumaraton toob erinevatele distantsidele kokku tuhatkond uisusõbra. Lähtudes valitsuse poolt augustikuistele üritustele kehtestatud osalejate arvu ülempiirist, plaanivad korraldajad viia seekordse uisumaratoni läbi tavapärasel kujul.

14. Tartu Rulluisumaratoni toimumisaeg on pühapäev, 23. august. Maratonipäev, mis koondab kolm põhidistantsi ning lasteüritused, on viimastel aastatel toonud kokku osalejaid vahemikus 1000 kuni 1500. „Täna näeme, et ürituse ajakava ning starte hajutades on võimalik järgida Vabariigi Valitsuse poolt juuli- ja augustikuu sündmustele kehtestatud nõudeid ning viia uisupidu turvaliselt läbi nii osalejate, korraldajate kui ka vabatahtlike tiimi jaoks,“ ütleb Tartu Rulluisumaratoni võistluste direktor Indrek Kelk.

Lisaks 1000 osaleja piirmäära järgimisele kavandatakse ürituse korralduses ka muid muudatusi. „Tegelemegi hetkel sellega, et korralduse erinevates valdkondades viia sisse muudatused, mis aitaksid nakkusohu võimalikult madalale viia. Siia alla lähevad näiteks desinfitseerimisvahendite olemasolu, joogipunktides turvalisuse tagamine, esmased kaitsevahendid suure hulga osalejatega kokku puutuvatele vabatahtlikele,“ selgitab Kelk. „Kindlasti lisandub siia nimekirja ka üldise 2+2 ja muude igapäevareeglite jooksev meeldetuletamine meie kommunikatsioonis, et rõhutada iga üritusega seotud inimese enda panust tervena püsimisel,“ lisab ta.

Tartu Rulluisumaratonil on kavas 42, 21 ja 10 km distantsid. Lisaks toimuvad sõidud lastele ja rulluisukool.

23. augustile planeeritud rulluisumaraton on ühtlasi käimasoleva Tartu Maratoni Kuubiku sarja kolmas osavõistlus. Seekordse hooaja avasid kevadised kaugosalusega üritused: 38. Tartu Maastikumaratoni virtuaaljooks ning 39. Tartu Rattaralli virtuaalsõit.

Ürituse programm ja korraldus viiakse jooksvalt vastavusse augustis kehtivate erinõuetega. Täiendavat teavet annavad korraldajad oma kanalites esimesel võimalusel.

Kristina Hallik
Klubi Tartu Maraton MTÜ

Eelmine postitusU19 Eliitliiga Meistriliigas jõudsid finaali Tammeka ja Legion
Järgmine postitus26. juunil toimub Äkkekülas Saskia Alusaluga rulluisu koostreening

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.