Tennis: Kaia Kanepi mängib BJK Cupil

0
6

Tänaseks on Billie Jean King Cupi II grupi Euro-Aafrika tsooni turniiril, mis algab Vilniuses 8. aprillil, selgeks saanud, et Kaia Kanepi osaleb ja viimasel hetkel lisandus naiskonda paarismängu spetsialist Ingrid Neel.

Naiskonna kapten Märten Tamla ütles, et Kaia osavõtt on tänase seisuga kindel. Miks pole 100% kindel on muidugi see, et haigus või vigastus võib vahele tulla, aga muul juhul mängib Kanepi (WTA 226.) igal juhul.

Ülejäänud neli mängijat on samad, kes eelmisel aastal – Elena Malõgina (WTA 375.), Maileen Nuudi (503.), Ingrid Neel (paarismängu WTA 40.) ja Laura Rahnel, kellel edetabelikohta pole. Lisaks mängis mullu kaasa Anett Kontaveit, kellele see jäi viimaseks esinemiseks BJK Cupil. “Neel ei ole sel aastal veel ühelgi turniiril mänginud ja teda pikalt häirinud seljavigastuse tõttu tuleb olla ettevaatlik. Ta mängib paari siis, kui selleks tekib vajadus,” ütles Tamla.

Malõgina ja Nuudi viimaste kuude vorm otseselt Tamlale muret ei tee, kuid ta nentis, et kumbki pole 2024. aastal oma parimat taset näidanud. “Üks neist teeb kindlasti kaasa üksikmängus,” sõnas Tamla. “Kaks aastat tagasi oli Nuudi BJK Cupi turniiril lausa suurepärane ja tol perioodil tõusiski maailma 500 parema sekka, aga ta ei ole sealt enam edasi läinud.”

Lisame veel, et kui loosiga satub Eesti kolmeliikmelisse alagruppi, siis naiskond II grupist välja langeda ei saa. Ehkki koosseisu põhjal ei tohiks Eesti mingil juhul sattuda sellisesse olukorda, et oht välja langeda üldse tekib.

Kordame üle, et Eesti vastased on Vilniuses Horvaatia, Bosnia ja Hertsegoviina, Egiptus, Gruusia, Iisrael, Kosovo, Leedu, Maroko, Põhja-Makedoonia ja Malta. Kuidas need naiskonnad alagruppidesse jagunevad, selgub vahetult enne turniir algust.

tennis.ee

Eelmine postitusEsiliiga B uueks liidriks tõusis Kuressaare U21
Järgmine postitusEsmakordselt toimuv iluvõimlemisvõistlus Tallinn Open toob Eestisse 16 riigi paremiku

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.