Coolbet Hokiliigas jõudis HK Kurbads finaali ning HC Panter asus poolfinaalseeriat juhtima

0
29

Coolbet Hokiliigas poolfinaalis alistas Riia HK Kurbads kolmandat korda Narva PSK ning jõudis finaali. Tallinna HC Panter oli parem Tartu Välk 494-st ning juhib seeriat 2:1.

Riia HK Kurbads alistas Coolbet Hokiliiga poolfinaalseeria kolmandas mängus võõrsil Narva PSK 4:2 (1:0, 3:1, 0:1) ning jõudis seeriavõiduga 3:0 finaali. Avakolmandikul viis HK Kurbadsi kapten Toms Hartmanis Läti klubi juhtima, teisel kolmandikul viskas Kaspars Saulietis teise värava. Aleksandr Titovi värav tõi kodumeeskonnale lootust, kuid seejärel olid Hartmanis ja Saulietis taas täpsed ning teisele vaheajale mindi külaliste 4:1 paremusega. Viimase perioodil viskas Kirill Iljin Narva PSK kasuks teise värava, kuid murrangut see mängu käiku ei toonud ning HK Kurbads võitis 4:2. Seeria esimesed kaks mängu Riias lõppesid HK Kurbadsi 8:3 ja 8:2 üleolekuga.

Narva PSK väravavaht Daniil Seppenen tõrjus mängu jooksul 53 ning Uldis Calpa HK Kurbadsi puurisuul 19 vastaste pealeviset.

Tallinna HC Panter alistas Coolbet Hokiliiga poolfinaalseeria kolmandas mängus võõrsil Tartu Välk 494 tulemusega 5:3 (0:1, 2:1, 3:1) ning asus mängudega 2:1 juhtima. Ülimalt haarava kohtumise teise kolmandiku alguses juhtisid tartlaste Oleksii Voitsekhivskyi ja Vassili Titarenko väravatest 2:0, kuid seejärel seadsid Vladislav Anufryrenka ja Andrei Rozniko tasakaalu jalule. Kolmanda kolmandiku alguses viis Rozinko Pantrid 3:2 juhtima, ent Välgu meeskonda naasnud Fedor Gusynini tabamus tõi taas viigi majja. Mängu lõpuminutitel jõudsid sihile Saveli Novikov ja Ilja Babrushev ning tagasid pealinna klubile 5:3 võidu.

Välgu väravas tõrjus Ervins Mustukovs 52 ning Pantritel Villem-Henrik Koitmaa 25 vastasmeeskonna pealeviset.

Poolfinaalseeria neljas mäng toimub pühapäeval kell 16:35 Astri Arenal. HC Panteri võiduga jõuaks seeria lõpule, tiitlikaitsjate paremuse korral saabub lõpplahendus laupäeval, 25. märtsil kell 18:10 Haabersti jäähallis.