Tartu Maastikumaratoni võitis Roman Fosti

0
22

Täna peetud Tartu Maastikumaratoni populaarseima distantsi (21 km) võitis Roman Fosti. Kuninglikul 42 km distantsil triumfeeris Rait Ratasepp.

Uuele poolmaratoni rajale, mis algas ja lõppes Elvas, pani end kirja 1022 jooksjat ja (kepi)kõndijat. Tänasel päikeselisel päeval otsustati 21 km võitja jooksu viimastel kilomeetritel.

„Olen siin palju treeninud vanasti, need rajad olid mulle tuttavad. Tegelikult olin poole distantsi peal kindel, et jään teiseks, sest väga raske oli. Mõtlesin, et pean kannatama kuni suudan, et teised kätte ei saaks. Juhtus aga nii, et Rauno väsis ära ja eks sel korral maratonijooksja tugevus siis võitis,“ selgitas Fosti.

Fosti finisheeris ajaga 1:11.33, talle järgnesid Rauno Laumets (+00.23) ning Ülari Kais (+01.29).

Naiste konkurentsis võidutses 21 km distantsil Leila Luik (1:25.35). Teisena finisheerus Kaari Kink (+03:40) ning kolmandana Jana Treier (+06.58).

Pikima, 42 km distantsi, võttis täna ette 168 jooksjat. Võidu noppis Rait Ratasepp (2:37.51). Teisena lõpetas Mario Mustasaar (+04.11) ja kolmandana Joosep Tammemäe (+04.43).

„See ei olnud täna kindlasti maksimaalne pingutus, aga võtsin algusest peale oma tempo ja hakkasin seda hoidma. Täna sellest võitmiseks täiesti piisas,“ nentis Ratasepp. Lisaks mainis ta, et uus rada meeldib talle väga, sest kulgeb nüüd täielikult metsateedel.

Naistest lõpetas esimesena Anneli Ratasepp (03:25.34), teine oli Liis Siigur (+28.05) ning kolmas Marlen Mäesalu (+28.28)

Kokku registreerus Tartu Maastikumaratoni põhidistantsidele (42, 21, 10 ja 5 km) 2423 jooksjat ja kepikõndijat.

Järgmine Tartu Maratoni Klassiku sarja osavõistlus on Hawawii Expressi 42. Tartu Rattaralli, mis toimub 28. mail.

Kõikide Maastikumaratoni tulemustega on võimalik tutvuda SIIN.

Eelmine postitusTartu Maastikumaraton viib uutele radadele Eesti kiireimad jooksjad
Järgmine postitusIda-Virumaa suurim liikumissündmus Narva Linna Jooks toimub 9. ja 10. juunil koos suurejoonelise Narva päevade kultuuriprogrammiga