23. Tallinna Rattamaratoni võitja selgitati fotofinišiga

0
194

Kõrvemaa radadel toimunud Bosch Eesti maastikurattasarja rattamaratoni viies etapp, 23. Tallinna Rattamaraton pakkus ülipõnevat lõpuheitlust,mil finišijoone ületasid neli ratturit praktiliselt üheaegselt.

23. Tallinna rattamaratoni 47 km põhisõidu võitis sarja valitsev liider Gert Jõeäär (Veloplus) ajaga 1:39:20, kohe tema järel Rodzers Petaks (ZZK), Josten Vaidem (Fixus) ja Martin Loo, kelle kõigi lõpuaeg oli 1:39:21. Viiendale kohale tuli Peeter Tarvis (Veloplus) ajaga 1:39:23 ja kuuendale Toomas Lepik (Astro Baltics) ajaga 1:41:21.

Naiste põhisõidu esimese koha haaras endale samuti sarja liider Janelle Uibokand (Sportland Bottecchia Team) ajaga 1:53:33. Teisele kohale sõitis end Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi) ajaga 1:57:05 ja kolmandale Merili Sirvel (RR Siplased/Vitax) ajaga 1:59:47. Esikuuikusse mahtusid veel Elina Tasane (Viljandi Rattaklubi) ajaga 2:00:02, Maris Kaarjärv (Spordiklubi Rakke Naiskond) ajaga 2:03:00 ja Iiris Takel (Spordipartner Racing Girls) ajaga 2:06:11.

Eesti Maastikurattasarja üldarvestuses jätkab meestest liidrikohal Gert Jõeäär ja naistest Janelle Uibokand. Võistkondadest on esikohal Veloplus ja naiskondadest jätkab liidrina Spordiklubi Rakke Naiskond.

Tallinna Rattamaratoni peakorraldaja Raivar Vaheri sõnul läks korraldus igati hästi ja võistlusega võib ainult rahule jääda. „Midagi paremat ei saagi tahta. Täna oli väga palju spordi suurüritusi, mistõttu oli eriti suur rõõm näha, et rattamaratonil nii palju osalejaid oli ning üllatavalt palju tuli neid viimasel nädalal juurdegi. Ilmaga vedas meil samuti – kui algselt lubas ilmateade tugevat vihmasaju terveks päevaks, siis meie saime peamiselt ikkagi päikest,” rõõmustas Vaher, lisades, et eelnevate päevade vihma tõttu oli rada küll libe, kuid võistlejatele heaks katsumuseks.

Eesti Maastikurattasarja viimane etapp peetakse juba järgmisel laupäeval, 12. septembril, mil toimub 6. Alutaguse Rattamaraton.

Pressiteade

Eelmine postitus Kultuuriministeerium palub kiireloomuliselt ülevaadet sündmustest
Järgmine postitusEesti alustas Rahvuste liiga uut hooaega 0:1 kaotusega Gruusiale

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.