Eesti kurlingu segapaar Kaldvee ja Lill alustas kodust MK-etapi võiduga

0
9

Tallinnas toimub segapaaris kurlingu MK-etapp, mis toob Tondiraba jäähalli võistlema tipptasemel võistkonnad, sh Eesti vastased tulevastel maailmameistrivõistlustel.

Eestist osaleb võistluse favoriidina maailma reitingus teisel kohal olev Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill.  Kaldvee ja Lill alustasid turniiri võiduga Kaidi Elmik ja Karl Kukner kurlingupaari üle. Kohtumine lõppes Kaldvee ja Lille tugeva ülekaaluga 10:5.

Kõrgetasemelisel MK-etapil saavad Eesti kurlingumängijad oma mänguoskust proovile Eesti tulevaste vastastega eelseisvatel maailmameistrivõistlustel. Osalemas on Taani, Türgi ja Saksamaa esindused, kellega Eesti esindus mängib MMil samas alagrupis.

Eesti esindus MMil selgub Eesti meistrivõistlustel, mis toimuvad märtsi esimesel nädalalõpul. Kaldvee ja Lille jaoks on selle kurlinguhooaja suurimaks eesmärgiks pääseda läbi Eesti meistrivõistluste kevadisele MM-ile, kus jagatakse esimesi olümpiapunkte. “Tipus on konkurents väga tihe. Esimesed 10-15 võistkonda on väga võrdsed, seega peab olümpiale pääsemiseks igas mängus endast sada protsenti andma. Kui kõik õnnestub, siis võime võita. Tiitlivõistlused kannustavad kvaliteetsemalt treenima ja motiveerivad endast parimat andma,” kommenteeris Marie Kaldvee.

Traditsiooniline MK-etapp WCT Tallinn Masters Mixed Doubles toimub Tallinnas 8. korda. Segapaaris kurlingu MK-etappe toimub Tallinnas ühel hooajal kaks. On juba traditsiooniks saanud, et talvisel etapil on nimekirjas rohkem kohalikke võistkondi ning nii ka sel korral. Kokku osaleb 15 võistkonda, neist neli Eestist. Lisaks on võistlemas Saksamaa, Taani, Ukraina, Austria, Holland, Türgi, Soome ja Poola esindused.

Eesti tugevaim kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill asub maailma edetabelis kurlingu segapaaride seas teisel kohal 151 punktiga. Kurlingu segapaaride maailma edetabeli tipus asub Norra kurlingupaar Kristin Skaslien ja Magnus Nedregotten 157,3 punktiga.

Eelmine postitusNädalavahetusel saab saalijalgpalli karikavõistluste hooaeg ametliku lõpplahenduse
Järgmine postitusArlet Levandi ja Niina Petrõkina olid edukad Tallink Hotels Cup’il

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.