Esimene võistluspäev iluuisutamise Euroopa meistrivõistlustel

0
62

Kolmapäeval, 12. jaanuaril on iluuisutamise Euroopa meistrivõistluste esimene võistluspäev. Võistlustulle astuvad meesüksiksõitjad ja paarissõitjad.

Meeste üksiksõidus tasub kindlasti jälgida kõiki Venemaa võistlejaid – need on Venemaa meistrivõistlused võitnud noor uisutaja Mark Kondratjuk, kuulsa Peterburi treeneri Aleksei Mišini õpilane Jevgeni Semenenko ning noor anne Andrei Mozalev. Tugev võistleja on ka Venemaa kuulsa tipptreeneri Eteri Tutberidze grupis harjutav Gruusia esindaja Morisi Kvitelašvili. Kindlasti pretendeerib medalitele ka Itaalia noor uisutaja, tugevate neljakordsete hüpetega Daniel Grassl ning samuti võimsate neljakordsete hüpetega prantslane Kevin Aymoz. Väga kunstipärane ja huvitavate kavadega on lätlane Deniss Vassiljevs. Ka Arlet Levandil on kõik šansid hästi esineda. Tänavune hooaeg on tal hästi läinud, rahvusvaheliselt juunioride Grand Prix võistlustelt on tal kaks hõbemedalit.

Paarissõidus on võimsalt teistest võistlejatest üle kõik kolm Venemaa paarissõidupaari: legendaarse treeneri Tamara Moskvina paarid, 2020. aasta maailmameistrid Anastassia Mišina – Aleksandr Galliamov ning Aleksandra Boikova – Dmitri Kozlovski. Väga tugev on ka kolmas paar Jevgenia Tarassova – Vladimir Morozov. Paarissõit kui keerukas ala on aga seekord esindatud väga arvukalt ning ka sellistelt maadelt, nagu Hispaania, Horvaatia ja Gruusia.

Esimene võistlusala on lühikava. Traditsiooniliselt peab lühikava sisaldama kahe- või kolmekordset hüpet “axel”, kas kolme- või neljakordset soolohüpet ning kahest hüppest koosnevat kombinatsiooni ehk nn kaskaadi. Paarissõitjatel on kohustuslikud elemendid tõste – meespartner tõstab naispartneri pea kohale keerukates asendites, ülesvise ehk “twist”, kahe- või kolmekordne väljavise (throw jump) ning samuti traditsioonilised kahe- või kolmekordsed hüpped, piruetid ja üks paarissõidu põhielemente – nn “surmaspiraal”.
Kell 18 toimub ka võistluste pidulik avaüritus.

Iluuisutamise Euroopa meistrivõistluste kannavad üle ETV+ ja ERR spordiportaal (sport.err.ee), samuti ETV 2.

Võistluste ülekanded:

12. jaanuar
Kell 13.35 ERR Sport Meeste lühikava
Kell 18.05 ERR Sport Võistluste avamine
Kell 21.05 ETV2 Paarissõidu lühikava

13. jaanuar
Kell 11.10 ERR Sport Naiste lühikava
Kell 20.25 ETV2 Paarissõidu vabakava

14. jaanuar
Kell 15.30 ERR Sport Jäätantsu rütmitants
Kell 15.30 ETV2 Meeste vabakava

15. jaanuar
Kell 15.20 ERR Sport Jäätantsu vabatants
Kell 18.20 ETV2 Naiste vabakava.

Ia Remmel

Eelmine postitusIluuisutamise Euroopa meistrivõistlused Tallinnas algasid esmaspäeval treeningutega
Järgmine postitusSpordiliit: Ida-Virumaa Spordiliit ootab taotlusi ja aruandeid

jäta vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.